Lublin Blues Session

Cykl koncertów

Organizatorem projektu jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) we współpracy z Domem Kultury LSM i Klubem Rock Bar. Projekt realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Lublin Blues Session 2013 składa się z 4 koncertów realizowanych od czerwca do listopada 2013 w Lublinie. W czerwcu i lipcu będą to koncerty na świeżym powietrzu, tzw. „Ogródki Bluesowe”. We wrześniu w DK LSM odbędzie się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Bluesa. W listopadzie koncert klubowy i jam session. Wykonawcy Lublin Blues Session 2013 to: „LASZUK & ŻUREK”; „ŁUKASZ JEMIOŁA”; „BRUSH YOUR SHOES”; „COŚ TAK O”; „ADAM BLUES BAND” i „MAREK MAKARON BAND”.

Lublin Blues Session to jednocześnie szerszy projekt muzyczny, realizowany od 2011 roku, w ramach którego odbywają się koncerty i warsztaty muzyczne. Punktem wyjścia było wydanie płyty „LUBLIN BLUES SESSION 2011” zawierającej autorskie kompozycje lubelskich wykonawców.

Więcej informacji na stronie: www.scenabluesowa.lublin.pl
i facebooku: www.facebook.com/ScenaBluesowaLublin

LUBLIN BLUES SESSION 2013- PROGRAM I HARMONOGRAM

21.06.2013r. – „OGRÓDKI BLUESOWE” , godz. 20:00 KONCERT – LASZUK & ŻUREK

12.07.2013r. – „OGRÓDKI BLUESOWE” , godz. 20:00 KONCERT – ŁUKASZ JEMIOŁA
ROCK BAR – ul. Radziszewskiego 17, Lublin

14.09.2013r. – „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BLUESA”, godz. 18:00 KONCERT – ADAM BLUES BAND / MAREK MAKARON BAND
DOM KULTURY LSM – ul. Wallenroda 4a, Lublin

23.11.2013r. – „KONCERT KLUBOWY + JAM SESSION” , godz. 20:00 KONCERT – COŚ TAK O / BRUSH YOUR SHOES

14 września – LUBLIN BLUES SESSION 2013

W ramach Lublin Blues Session 2013 wyjątkowy koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Bluesa. W sobotę – 14.09. o godz. 18:00 w Domu Kultury LSM zagrają ADAM BLUES BAND i MAREK MAKARON BAND. Prowadzenie koncertu – Łukasz Jemioła. Organizatorem projektu jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) we współpracy z Domem Kultury LSM. Projekt realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w DK LSM (gratis płyta CD).

ADAM BLUES BAND

Adam Blues Band działa od 2010 roku wykonując muzykę z pogranicza bluesa, jazzu i rocka lat 70-tych. Grupa prezentuje na koncertach głównie utwory autorskie zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Wielowątkowe, zmieniające tempo kompozycje i teksty śpiewane po polsku to cechy charakterystyczne prezentowanego repertuaru. W najbliższych dniach ukaże się płyta Adama Bartosia pt. „DOKĄD PÓJDĘ”, którą lider zespołu nagrał solo. Oficjalna premiera płyty 12 października 2013 r.

MAREK MAKARON BAND

Marek Makaron Band to pierwszy w Polsce zespół, który wykonuje emocjonalne teksty starych śląskich pieśni ludowych w połączeniu z dźwiękami tradycyjnego korzennego bluesa rodem z Delty. Wspólny dla obu etos pracy oraz silne emocje tworzą niezwykle ciekawe połączenie. W repertuarze zespołu znajdują się między innymi stare zapomniane śląskie pieśni z okresu XV–XIX w. Napisane zostały w zanikającej gwarze śląskiej, także z okolic Śląska Opolskiego. Niejednokrotnie nie są znane ich melodie, gdyż były przekazywane z pokolenia na pokolenie w formie pisanej jak m.in. pochodząca z XV wieku katowicka pieśń żałobna „Skarga Umierającego”, prawdziwy zabytek polskiej literatury. Projekt w krótkim czasie zaczął być rozpoznawalny i budzić powszechne zainteresowanie. Pod koniec 2008 ukazała się debiutancka płyta zespołu „Makaron po śląsku”. Zespół wystąpił też na dużej scenie Międzynarodowego Festiwalu Rawa Blues (2008). W 2009 roku ukazał się film dokumentalny o liderze zespołu zrealizowany przez Telewizję Katowice.