czwartek 19 września 2013 r.

Koncert wokalno-gitarowy

Z pieśnią dookoła świata

Węgry, Rosja, Armenia, Chiny, Japonia, Meksyk, Anglia, Hiszpania, Włochy i Polska

Krzysztof Adach – śpiew, Zbigniew Martyniuk – gitara

Koncert Z pieśnią dookoła świata prezentuje utwory jedenastu narodów. Stawia sobie za cel ukazanie piękna muzyki poprzez jej różnorodność, wynikającą z odmienności tradycji i języka.

Program recitalu:

• Góralu, czy Ci nie żal (popularna pieśń polska, słowa Michał Bałucki)
  • Alma a fa allat (ludowa pieśń węgierska)
  • Maros vize follyik csendesen (ludowa pieśń węgierska)
  • Ej uchniem (tradycyjna pieśń rosyjska)
  • Zimnyj wieczier (melodia w tradycyjnym stylu rosyjskim, słowa Aleksander Puszkin)
  • Achczik sirun (ludowa pieśń ormiańska)
  •  Mo – Li – Hua  (tradycyjna pieśń chińska)
  • Sakura   (tradycyjna pieśń japońska)
  •  Cielito lindo (popularna pieśń meksykańska, słowa i muzyka Quirino Mendoza y Cortes)
  • Nobody know the trouble I’ve seen (negro spiritual)
  • Scarborough fair (tradycyjna ballada angielska)
  • Granada (popularna pieśń w stylu hiszpańskim, słowa i muzyka Augustin Lara)
  • O sole mio (popularna pieśń neapolitańska, słowa Giovanni Capurro, muzyka Eduardo di Capua  i Alfredo Mazzucchi)
  • Aria Skołuby (aria z opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej)

Krzysztof Adach – z wykształcenia historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni nauczyciel; absolwent Wydziału Wokalnego Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Artura Rubinsteina w Lublinie w klasie śpiewu solowego; podyplomowych studiów w zakresie emisji głosu dla nauczycieli na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2004-2008 prowadził zajęcia z zasad emisji głosu ze studentami UMCS. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych związany był z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Od 14 lat śpiewa w Męskim Zespole Wokalnym „Kairos”.

Zbigniew Martyniuk – absolwent Wydziału Ekonomicz-nego UMCS w Lublinie, wieloletni nauczyciel akademicki; absolwent Wydziału Instrumentalnego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Lublinie (obecnie: im. Tadeusza Szeligowskiego) w klasie gitary prof. Kazimierza Szczebla.