Cykl prelekcji

SEKRETY DOBREJ PAMIĘCI

– spotkania dla tych, którzy kochają życie

Każdy z nas obdarzony jest pamięcią, czyli funkcją, a zarazem zdolnością umysłu do przechowywania i odtwarzania informacji. Ale zapewne większość z nas uważa, że nie ma najlepszej pamięci. Nawet przekonujemy samych siebie, że z biegiem czasu pamięć słabnie “naturalnie”. Jednocześnie z podziwem patrzymy na 80-latków, którzy błyskotliwie rozwiązują skomplikowane zadania logiczne czy prowadzą aktywne życie społeczne. W czym zatem tkwi sekret dobrej pamięci? Czy zarezerwowana jest tylko dla wybrańców? Czy może są jakieś sposoby, by nasza pamięć działała sprawnie, niezależnie od wieku? Podczas tegorocznych SPOTKAŃ DLA TYCH, KTÓRZY KOCHAJĄ ŻYCIE odpowiemy na te pytania oraz nauczymy się, jak dbać o dobrą kondycję naszej pamięci.

Na spotkania zapraszamy w

poniedziałki, godz. 18.00

–>  tematy i terminy spotkań.pdf  <–

Spotkania poprowadzą:

Anna Rejmak-Konopska – nauczyciel, autoryzowany trener technik pamięciowych metodami Szatkowskich. Pasjonuje ją poszukiwanie metod i narzędzi służących wyciszaniu, koncentracji i kreatywności dzieci i dorosłych. Wciąż się uczy i doskonali. Chętnie pomaga innym w odkrywaniu i wzmacnianiu ich własnego potencjału intelektualnego.

Natalia Gierczak – psycholog, trener, doradca zawodowy. Na co dzień z pasją prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży m.in. z efektywnej nauki, a także udziela pomocy psychologicznej osobom dorosłym. Obecnie kształci się w zakresie psychoterapii.

Krzysztof Leśniewski – teolog, naukowiec z zawodu, terapeuta z powołania. Poszukując drogi własnego rozwoju duchowego odkrył duchowość starochrześcijańską. Obecnie pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz prowadzi terapię indywidualną i małżeństw, czerpiąc mądrość ze skarbca dawnych mistrzów życia duchowego. Kocha ludzi i oddaje im to, co ma najcenniejsze: swój własny czas.

Specjaliści z innych dziedzin (lekarze, psychologowie, rehabilitanci, filozofowie, dietetycy, trenerzy efektywnych technik uczenia się, itd.).
———–
LOGIKON