w sobotę 14 grudnia 2013 r.

o godz. 17.00

Uroczyste zakończenie Projektu „Klucz dla Seniorów”

Koncert poezji śpiewanej i kolęd

w wykonaniu Mateusza Dąbrowskiego i jego zespołu Sachem

Fundacja Wzajemnego Wsparcia

KLUCZ dla SENIORÓW

W programie:

– Wystawa fotograficzna będąca swoistym zapisem działań Projektu a także wystawa portretów jego uczestników. Zdjęcia wykonywane przez uczestników są zapisem chwili i wielu wspólnych przeżyć.

– Kiermasz wytworów rękodzieła artystycznego uczestników projektu wykonanych pod kierunkiem plastyka. Dochód ze sprzedaży prac będzie przeznaczony na pomoc przedświąteczną dla potrzebujących rodzin.

– Koncert poezji śpiewanej i kolęd w wykonaniu Mateusza Dąbrowskiego i jego zespołu Sachem wprowadzi słuchaczy w klimat świąt , przemijania ale też radości życia.

Fundacja KLUCZ od 19 sierpnia 2013 r. przez okres 4 miesięcy realizowała Projekt „ Klucz dla Seniorów” finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach II edycji ASOS (Aktywność Społeczna Osób Starszych) a skierowany do osób nieczynnych zawodowo w wieku 60+.

Projektem objęto 36 seniorów.

Projekt KLUCZ dla SENIORÓW Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk a patronem medialnym zostało Radio Lublin.

Działania i zajęcia w ramach Projektu były wielokierunkowe: różnorodne zajęcia warsztatowe, wyjścia do placówek kultury, wyjazdy integracyjne, spotkania z władzami miasta i Społeczną Radą Seniorów, spotkania tematyczne w kawiarence ,,Zakątek Seniora”, pomoc w nauce dzieciom i młodzieży.

Czas realizacji Projektu był czasem efektywnie spędzonym, wzbogacającym jego uczestników w nowe znajomości, różnorodne przeżycia , doświadczenia, wiedzę i umiejętności.

Klucz dla Seniorów rozbudził aktywność w różnych dziedzinach życia społecznego. Był to czas budowania integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Projekt jest podbudową do dalszych działań seniorów, poszukiwań możliwości realizacji rozbudzonych zainteresowań i pasji. Zarówno uczestnicy projektu jak i  realizatorzy planują kontynuację zainicjowanych działań, a szczególnie marzą o stałej Kawiarence dla Seniorów ZAKĄTEK dla SENIORÓW położonej na naszym uroczym Starym Mieście.

FUNDACJA WZAJEMNEGO WSPARCIA KLUCZ

Fundacja powstała w sierpniu 2007 roku w Lublinie. Pomysłodawcy, fundatorzy i członkowie to doświadczeni pedagodzy lubelskich szkół oraz emerytowani nauczyciele o wysokich kwalifikacjach. Tytuł Organizacji Pożytku Publicznego Fundacja otrzymała już po roku swojej działalności w październiku 2008 roku. Swoim oddziaływaniem obejmuje w szczególności dzieci i młodzież, rodziców i seniorów mieszkających na Starym Mieście i w Śródmieściu Lublina.

Współpraca z Urzędem Miasta Lublin w ramach programu GPPiRPA zaowocowała realizacją siedmiu projektów adresowanych do wspomnianej grupy dzieci i młodzieży. W  ramach partnerstwa dla Ruchu Społecznego Wspólna Droga Fundacja zrealizowała dwa projekty. Fundacja Wzajemnego Wsparcia KLUCZ w realizacji swoich zadań współpracuje z Urzędem Miasta Lublin, MOPR – Sekcja nr 3 przy ul. Jezuickiej 4, Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych, kuratorami sądowymi Sądu Rejonowego w Lublinie, Komendą Policji w Lublinie, Szkołą Podstawową Nr 24, Technikum „Lider „, II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamojskiego, Zespołem Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 i Domem Kultury LSM, Fundacją „Wspólna Droga”. Fundacja swoje główne prowadzi w lokalu przy ul. Królewskiej 10 należącym do Parafii Archikatedralnej. Od września b.r. Urząd Miasta Lublin przekazał do dyspozycji Fundacji z zasobów ZNK lokal przy ul. Rybnej 7, gdzie mieści się biuro Projektu „Klucz dla Seniorów” oraz kawiarenka „Zakątek Seniora”.