piątek 10 stycznia  2014 r.

Wystawa malarstwa

Kazimierza Stępniaka

Nastrojowe pejzaże

– morze, góry, Podlasie

Kazimierz Stępniak

Urodził się i wychowywał na Podlasiu. Wzrastał w otoczeniu malowniczej nieskazitelnej przyrody, łąk, rzek i lasów Podlasia, co wywarło ogromny wpływ na jego twórczość artystyczną. Duża wrażliwość, zmysł obserwacji i pamięć wzrokowa oraz pogodne usposobienie zaowocowały tworzeniem obrazów – głównie pejzaży nastrojowych, radosnych, pełnych harmonii (ostatnio pojawiły się obrazy o tematyce morskiej, górskiej i sakralnej). Jego obrazy olejne malowane od roku 1978 eksponowane były na 14. wystawach indywidualnych oraz kilkunastu zbiorowych w Polsce i za granicą. Brał udział w wielu plenerach. Przez sześć lat aktywnie uczestniczył w zajęciach malarstwach Ogniska Plastycznego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, w których opiekę artystyczną pełnili wybitni artyści plastycy. Kazimierz Stępniak, z wykształcenia inżynier, pracował 46 lat, w tym 12 lat w szkolnictwie. W Policealnym Studium Architektury uczył rysunku odręcznego. Nieustająco towarzyszy mu potrzeba tworzenia i artystycznego rozwoju.

Spis obrazów

1. Dąb 53 x 65 cm / 2. Siodło 56 x 70 cm / 3. Przed żniwami 50 x 70 cm / 4. Pastwisko nad stawem 60 x 80 cm/  5. Atlantyk – widok z wysp 60 x 80 cm / 6. Alpy 60 x 80 cm / 7. Pola Podlasia 56 x 65 cm / 8. Wysoki brzeg morza 51 x 60 cm / 9. Przed sztormem 49 x 69 cm / 10. Zagroda 50 x 60 cm / 11. Pod lasem 46 x 61 cm / 12. Stare drzewa 46 x 65 cm / 13. Słoneczna droga 40 x 50 cm / 14. Zwózka 40 x 50 cm / 15. Morze Północne 39 x 47 cm / 16. Atlantyk – widok na wyspy 40 x 50 cm / 17. Latarnia 40 x 50 cm / 18. Stóg przy brzozie 40 x 50 cm / 19. Droga