W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

piątek 17 stycznia 2014 r.

o godz. 18.00

Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza

Spektakl muzyczny grupy Młodzi Aktorzy

Kot w butach,  

czyli teatr to miejsce magiczne

Reżyseria: Magda Stec

Muzyka: Janusz Baca

Przygotowanie wokalne: Dorota Szostak-Gąska i Jakub Gąska

Choreografia: Julia Siegieda

Opieka artystyczna i adaptacja tekstu: Jerzy Turowicz

ulotka.pdf

 

OBSADA*:

Dwórka/Królewna………………..…..……Estera Gromaszek

Kura/Kuropatwa…………………….…………Hania Kasprzak

Królewna/Dwórka……….………….………Dominika Komar

Kogut/Dworzanin………………….……Mateusz Kulczyński

Zajączek/Dwórka…………………….…………………Kesja Łuka

Brat/Ochmistrz…………….….…….….……Mateusz Majcher

Bratowa/Kuropatwa/Dwórka…..…..Paulina Markowska

Janek…………………………… ……….……Bartosz Pawłowski

Kot…………………………………… …………Wiktoria Rabińska

Bratowa/Kuropatwa/Dwórka……..…Oliwia Strzyżewska

Kura/Kuropatwa…………..……..…Weronika Strzyżewska

Zajączek/Dwórka/Czarnoksiężnik……..Marcelina Szerej

* gościnnie w roli Króla/Narratora wystąpi…..Magda Stec

Drodzy widzowie! Szanowni rodzice! Co by było, gdybyśmy zostawili nasze dzieci, jak za dawnych lat, same, bez opieki, na podwórku, gdzie nie ma żadnych współczesnych atrakcji? Jakie wyjście z sytuacji, żeby się nie nudzić, podsunęłaby im wyobraźnia?

„Kot w butach, czyli teatr to miejsce magiczne” – to spektakl muzyczny, który pokazuję nam, że teatr tworzą ludzie, a nie miejsca, że teatr można wystawić wszędzie, wystarczy pomysł, chęci i dziecięca wyobraźnia!

Przyjdź na pokaz teatralny grupy Młodzi Aktorzy – 17 stycznia 2014, godz. 18.00, do Domu Kultury LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a, i przekonaj się, jak twórcze mogą być zabawy naszych dzieci!

______________________________________

Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza w Lublinie zaprasza widzów w każdym wieku na pokaz premierowy spektaklu muzycznego, który dla naszych słuchaczy, z grupy Młodzi Aktorzy, będzie ukoronowaniem rocznych warsztatów aktorsko-wokalnych.

W programie pokazu zobaczyć będzie można zaskakującą, współczesną adaptację „Kot w butach, czyli teatr to miejsce magiczne”, przepełnioną zabawnymi piosenkami, śpiewanymi na żywo przez naszych młodszych adeptów sztuki aktorskiej. Dla niektórych z nich będzie to pierwszy publiczny występ na scenie przed publicznością (!). Muzykę do adaptacji tej pięknej baśni skomponował oraz specjalnie do naszych potrzeb zaaranżował znany lubelski kompozytor – Janusz Baca. Nikomu z widzów nie trzeba chyba przypominać treści tego znakomitego utworu, ale jesteśmy też pewni, że nasze nowe odczytanie może zaskoczyć nawet największego znawcę literatury dziecięcej. Wśród pojawiających się podczas pokazu bohaterów nie zabraknie oczywiście ani Kota, ani Króla, ani Czarnoksiężnika, pojawi się także cała plejada zwierząt wszelakich, m.in. kuropatwy, zające, kury, a nawet i pięknie piejący kogut.

Rozśpiewane i roztańczone postaci, taneczne korowody, przeplatane scenami dialogowanymi i monologami, to wszystko, a nawet więcej, będzie można zobaczyć podczas tego wyjątkowego pokazu, który podsumuje półroczną pracę nad warsztatem w Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza.

Nasi Młodzi Aktorzy, przy wsparciu kadry, pokażą olbrzymią dawkę talentu i wysiłku, jaki włożyli w przygotowanie tego widowiska.

 

 

Kalendarz wydarzeń
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją