wtorek 25 lutego  2014 r.

Wystawa malarstwa Anny Witek

Świat wizji

Anna Witek, znana i ceniona w środowisku artystycznym Świdnika, malarka i poetka zaczęła rysować w 2001 r. Pierwsze kroki stawiała pod czujnym okiem pani Elżbiety Klęczek, instruktorki i opiekunki zespołu plastycznego w Spółdzielczym Domu Kultury. Tu właśnie odbyła się jej pierwsza wystawa rysunku. Rysunek przestał już wystarczać i pani Anna zaczęła malować obrazy olejne. Są one wytworem jej wyobraźni, odbiciem stanu ducha, przeżyć i emocji. Oglądających zmuszają do refleksji, tworzenia własnej interpretacji tego, co proponuje autorka.

Anna Witek brała czynny udział w licznych konkursach i przeglądach malarstwa. Jej prace zyskały uznanie, co udowadniają zdobyte cztery wyróżnienia oraz zajęcie II miejsca w Ogólnopolskich Prezentacjach Twórczości Artystycznej w Świdniku.

Anna Witek pisała również wiersze publikowane w tomikach grupy poetyckiej Vena i w Almanachu Poetyckim Ogólnopolskich Prezentacji Świdnik 1995-2000.

Osiągnięcia artystyczne:

1. II nagroda w  Wojewódzkim Przeglądzie Rękodzieła i Twórczości Plastycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w 2005 r.

2. II nagroda w  Ogólnopolskich Prezentacjach Twórczości RSTK w 2010 r.

3. Trzykrotne wyróżnienia w  Ogólnopolskich Prezentacjach Twórczości RSTK.

Anna Witek od lat zajmuje się amatorsko twórczością plastyczną. Jej obrazy prezentowane były na wielu wystawach grupowych i indywidualnych.

Autorka zaprasza nas w świat przeżyć duchowych, w świat fantazji i niczym nie ograniczonej wyobraźni. Przykuwają uwagę tajemnicze postaci, metaforyczne rekwizyty, fantastyczne sceny i krajobrazy.

Oderwijmy się więc na chwilę od otaczającej nas rzeczywistości i podążajmy za Anią w jej świat artystycznych wizji, pełen barw, tajemnic i ekspresji.

Jadwiga Ciołek

Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej