Spektakle odbędą się w czwartek 29 maja 2014 r.

o godz. 15.00 – Przedział

o godz. 16.00 – Romea i Julio

DNI ANIMACJI KULTURY

Spektakle Grupy Teatralnej BUT-ELKI

oraz  studentów I i II roku animacji kultury UMCS

„Przedział” ,  „Romea i Julio”

Dni Animacji Kultury to coroczne wydarzenie organizowane przez studentów kierunku animacja kultury funkcjonującego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Głównym celem wydarzenia jest promocja idei animacji społeczno-kulturalnej, a także zaprezentowanie potencjału zarówno artystycznego, jak i organizacyjnego studentów.

Tegoroczna edycja Dni Animacji Kultury odbędzie się w dniach 29-30 maja,a wydarzenia jej towarzyszące ulokowane będą w dwóch miejscach, będących jednymi z najważniejszych punktów na lubelskiej mapie kulturalnej: Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” oraz Domu Kultury LSM.

Kierunek: Animacja Kultury, studia I i II stopnia

Informacje o kierunku i rekrutacja: umcs.pl/pl/animacja-kultury,497.htm

29 maja 2014 r.

Dom Kultury LSM

• 15:00-15:30 Przedział

– spektakl Grupy Teatralnej BUT-ELKI w reżyserii Agaty Żółw, IV LO Lublin

„Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet…”, bo w przedziale można spotkać kogoś wyjątkowego albo zupełnie zwyczajnego. Trzeba wytrzymać ze sobą kilka godzin i zająć czymś czas. Jak zatem spędzą ze sobą podróż zakompleksiona Amelia, bardzo modne Dominika i Karolina, wyluzowana na maksa Elena, szukająca powołania Faustyna, bloger Przemo i bardzo skromny oraz utalentowany Cyprian? Kto lub co kazało im podążać do Budapesztu i czy podróż to tylko przemieszczanie się z miejsca na miejsce? Wszystkich, którzy szukają odpowiedzi, zapraszamy do Przedziału. Uczniowie pod opieką Agaty Żółw, oraz Anny Radziwiłko samodzielnie wymyślili odgrywaną historię oraz przygotowali scenariusz. Głównym założeniem aktorów oraz ich opiekunów jest ukazanie problemów dorastającej młodzieży, ich relacji z rodziną oraz z ludźmi z najbliższego otoczenia.

• 16:00-17:00 Romea i Julio

– komedia w jednym akcie

„Historia najsłynniejszej pary kochanków Romea i Julio przedstawiamy w sposób żartobliwy i zaskakujący, ze szczęśliwym zakończeniem. Autorem scenariusza jest Edyta Bodys z kabaretu „Mieszane uczucia”, natomiast aktorami są studenci pierwszego i drugiego roku animacji kultury UMCS. Akcja rozpoczyna się na balu u Kalupetów, gdzie Julio spotyka Romeę. Główni bohaterowie są skazani na szereg przeszkód na swej drodze do szczęścia, ale na szczęście przy maleńkiej pomocy ks. Żuczka udaje im się przezwyciężyć trudności i – co najważniejsze – pogodzić ze sobą zwaśnione rody (Kalupetów i Monkmiotków).

29 maja 2014 r.

– Dom Kultury LSM

– Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”

• 19:00-21:00 Nędznicy – spektakl na podstawie powieści Wiktora Hugo

30 maja 2014 r.

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”

• 11:00-13:00 Animacja dzieci – Debata o dialogu w kulturze

pt. Młodzi + kreatywni = bezrobotni? – sytuacja na rynku pracy w sferze kultury

• 13:00-16:00 Konkurs talentów
  • 16:00-17:00 Warsztaty malowania kawą
  • 16:00-19:00 Warsztaty beatbox
  • 18:00-19:00 Robot – spektakl teatralno-taneczny
  • 19:00-20:00 Wernisaże wystaw fotograficznych:

[19:00] Jowity Paszko pt. Raz to tyle, co nic
[19:30] studentów Animacji Kultury pt. AbeCadło Kultury

• 20:00-21:00 Koncert Janka Traczyka
  • 21:00-22:00 Koncert The Temple Of Oscillators

Dom Kultury ul. Krakowskie Przedmieście 19, Lublin

• 22:00-23:00 Showcase MPC – Adam L.