W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

czwartek 12 czerwca 2014 r.

o godz. 19.00

TEATR PIERWSZEGO KONTAKTU

zaprasza na spektakle

______

Wstęp wolny

ulotka.pdf

 

FLUID 2

 

„Jestem, kobietą podobno…” to pierwsze słowa spektaklu. Z tej wątpliwości wynikają pytania, na które aktorki grające tę samą postać „every-women” próbują odpowiedzieć.

Nie jest to spektakl fabularny, nie należy doszukiwać się w nim linearnej historii, kolejne sceny połączone są ze sobą nicią skojarzeń i emocji. Raz jest to groteskowa scena poszukująca definicji bycia kobietą („kobiety – określenie płci żeńskiej z rodzaju homo”), innym razem osobiste wyznanie pojedynczej kobiety („zrób coś, abym otworzyć się mogła jeszcze bardziej”), a jeszcze innym bajka w formie teatru lalkowego o królewnie i rycerzu.

W tym scenicznym wirze, rozczłonkowaniu – unaocznionym także w scenografii – aktorki i reżyser (bo jest to spektakl autorski) próbują odpowiedzieć na pytanie: kim jestem jako człowiek, który jest kobietą? Jakie mam potrzeby? Czego tak naprawdę pragnę?

 

WYSTĘPUJĄ: Ewelina Ładniak, Alicja Kupińska, Renata Bezłada, Kinga Janeczko, Anita Sito, Iga Boczkowska, Katarzyna Rachoń, Malwina Birus, Zofia Chablak, Kamila Piątek, Andrzej Samborski.

 

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Tomasz Załucki

_______________________________________

 

CZYŚCIEC

 

Scenografia tego spektaklu jest minimalistyczna: dwa połączone łóżka, które tworzą metaforyczny czyściec. Na tej małej scenie rozgrywa się sztuka, w trakcie której poznajemy historię dwóch postaci: kobiety i mężczyzny. Bohaterowie – jak się okazuje – mają jeden cel: wyjść z czyśćca i przejść do następnego etapu. Żeby tego dokonać, muszą zacząć ze sobą rozmawiać, a to okazuje się najtrudniejsze.

 

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Tomasz Załucki

 

WYSTĘPUJĄ: Magdalena Mazurek-Chlebuś, Paweł Pasieczny

_____________________________________

TEATR PIERWSZEGO KONTAKTU Autorski, niezależny teatr, którego główną metodą pracy są improwizacje będące materiałem wyjściowym do tworzonego spektaklu. Zespół aktorski złożony jest ze studentów i absolwentów lubelskich uczelni. W ciągu kilku lat działalności TPK zdobył kilka głównych nagród na ogólnopolskich konkursach teatralnych. Od 2007 roku Teatr Pierwszego Kontaktu działa przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie – obecnie w Domu Kultury „Błonie”. Od 2008 roku zespół raz w roku prowadzi nabór na półroczne warsztaty teatralne, podczas których kształcony jest warsztat i umiejętności aktorskie. Propozycja ta kierowana jest do studentów i osób dorosłych.

 

 

Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2014
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją