czwartek 25 października 2012 r.

Rada Nadzorcza, Zarząd,
Dom Kultury
Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

serdecznie zapraszają na koncert piosenek biesiadnych i sarmackich
oraz rosyjskich przebojów Chóru Aleksandrowa

„Babska Biesiada”
na balkonach

W programie:

• Występ Formacji Wokalnej „Babska Biesiada”

– pieśni biesiadne i sarmackie
– znane piosenki o tematyce góralskiej z repertuaru zespołów: Skaldowie, Brathanki, Golec uOrkiestra, Krywań
– pieśni Chóru Aleksandrowa (Wołga, Wołga, Katiusza, Kalinka, Podmoskiewskie Wieczory).
Wszystko to w tanecznych rytmach z dużą dawką dowcipu i humoru.

• Wręczenie nagród laureatom wyłonionym w konkursach na

• Najlepiej zarządzane osiedle LSM
  • Najpiękniej ukwiecony balkon w 2012 roku.

FOTORELACJA —>

czwartek 25 października 2012 r. o godz. 18.00
w sali widowiskowej Domu Kultury LSM

• Wystawa fotografii Haliny Ochalskiej –  „BALKONY 2012”

Babska Biesiada

Jedyna w kraju Formacja Wokalna składająca się z czterech pięknych, profesjonalnych piosenkarek występujących w programie biesiadnym. W pierwszej części w strojach szlacheckich usłyszymy pieśni biesiadne i sarmackie. Druga odsłona koncertu to znane piosenki o tematyce góralskiej z repertuaru zespołów: Skaldowie, Brathanki, Golec uOrkiestra, Krywań. Trzecia część to wystąpienie w mundurach Armii Radzieckiej z pieśniami Chóru Aleksandrowa (Wołga, Wołga, Katiusza, Kalinka, Podmoskiewskie Wieczory). Wszystko to w tanecznych rytmach z dużą dawką dowcipu i humoru.

___________________________________________________

Konkursy na „Najpiękniej ukwiecony balkon” i „Najlepiej zarządzane osiedle” na stałe weszły już do tradycji Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Rok 2012 zapisał kolejną, XIV edycję tych konkursów. Patronat nad obu konkursami, jak co roku, sprawowała Rada Nadzorcza i Zarząd Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Komisja Konkursowa pracowała od czerwca do sierpnia 2012 roku na podstawie ustalonego harmonogramu.

W ramach konkursu na „Najlepiej zarządzane osiedle” członkowie Komisji dokonali przeglądu i oceny poszczególnych osiedli punktując według ustalonych kryteriów. Po podsumowaniu wyników okazało się, że tytuł „Najlepiej Zarządzanego Osiedla w 2012 roku”, a tym samym Puchar Prezesa LSM, zdobyło tym razem Osiedle im. Marii Konopnickiej. Gratulujemy i życzymy nowych, równie udanych pomysłów na zarządzanie, jak również wytrwałości w utrzymaniu ładu i porządku w osiedlu. Podsumowując wyniki, wypada powiedzieć, że wszystkie osiedla były dobrze przygotowane do konkursu. W każdym znajdowano unowocześnienia, a to nowy plac zabaw, a to nowe urządzenia zabawowe, nowe altany śmietnikowe, wygospodarowane dodatkowe miejsca postojowe bądź nowe rozwiązania techniczne zaskakujące pomysłowością. Nie znaczy to, że nie było przy tej okazji również uwag czy propozycji ze strony członków Komisji godnych przemyślenia i zrealizowania w przyszłości.

Wystawa fotografii –  „BALKONY 2012”

fot. Halina Ochalska

Drugi konkurs, na „Najpiękniej ukwiecony balkon”, jak zwykle budził wiele emocji.
W 2012 roku spośród ukwieconych balkonów, a było ich niemało, członkowie Komisji Konkursowej wybrali w skali całej Spółdzielni 101 balkonów najpiękniejszych. Niektóre z nich, tak piękne, że prawie dzieła sztuki, zarówno pod względem estetyki i kolorystyki, jak również harmonii z elewacją budynków czy doboru gatunków kwiatów. Całość dopełniały różnego rodzaju ozdoby i elementy towarzyszące, np. kratki, ample i parasole. Po prostu wyglądały bajkowo. To oczywiście efekt pomysłowości i ogromnego zaangażowania mieszkańców naszej Spółdzielni. To dzięki nim nasze bloki są piękniejsze i weselsze, przyjemniej się tu mieszka i odpoczywa. Można też na balkonie, wśród kwiatów, spędzać wolny czas, np. na herbatce z sąsiadami. Wszystkim mieszkańcom, którzy ukwiecają swoje balkony, w tym Tegorocznym Laureatom, dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
W przeddzień jubileuszu 15-lecia obydwu konkursów można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że konkursy te cały czas są żywe, wnoszą nowe trendy, rodzą nowe pomysły, a członków Komisji Konkursowej zmuszają do coraz bardziej wnikliwej i rzeczowej oceny przy wyborze laureatów.

Halina Ochalska

Halina Ochalska z wykształcenia inżynier ogrodnik, absolwentka Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Lublinie i międzyuczelnianego studium podyplomowego z ochrony środowiska, mieszkanka i pracownik Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Od 1977 r., prawie przez 10 lat, swoją wiedzę zawodową wykorzystywała pracując w Miejskim Przedsiębiorstwie Zieleni z siedzibą w Wierzchowiskach,  zajmując się głównie produkcją roślin ozdobnych: drzew, krzewów, bylin oraz roślin rabatowych i szklarniowych, których przeznaczeniem było upiększanie nie tylko Lublina, w tym także LSM, ale i innych miast i miasteczek województwa lubelskiego. Od 1986 r. do chwili obecnej związana jest zawodowo z Lubelską Spółdzielnią Mieszkaniową. Początkowo pracowała w Zakładzie Zieleni LSM, następnie w Dziale Gospodarki Zasobami Spółdzielczymi. Aktualnie pełni funkcję pełnomocnika Zarządu ds. systemu zarządzania jakością, zgodnego z normą PN-EN ISO 9001:2009, prowadząc całokształt spraw związanych z jego utrzymaniem i doskonaleniem. Jest współautorką monografii o Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wydanej w 2007 r. z okazji jej 50-lecia.
Od 1999 r. dodatkowo pełni funkcję przewodniczącej Komisji dwóch konkursów: na Najlepiej zarządzane osiedle oraz na Najpiękniej ukwiecony balkon w zasobach LSM. Robi to z pasją, a z zamiłowania piękna i osobliwego uroku natury utrwala najpiękniej ukwiecone balkony mieszkańców LSM na kliszy fotograficznej, aby dłużej mogły cieszyć nasze oczy.