w poniedziałek 1 grudnia 2014 r.

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku

Spotkanie prozdrowotne

dr n. med. Katarzyna Arent-Piotrowska

Pamiętaj o swoim sercu

– leczenie i profilaktyka chorób serca

Female hands holding shiny heart

Tematyka wykładu:
prawie wszystko o diagnozie, profilaktyce i leczeniu chorób serca
– jak uniknąć chorób serca?
– profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego, a w szczególności nadciśnienia tętniczego
– choroby niedokrwienne serca i arytmii, w szczególności migotania przedsionków, które niesie za sobą wiele powikłań
– pierwsze symptomy tych chorób i ich wczesne rozpoznawanie przez pacjentów
– następstwa nieleczonego nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, arytmii, choroby niedokrwiennej serca (potocznie nazywanej wieńcówką)
– wczesne wykrywanie cukrzycy w kontekście powikłań ze strony serca
– czynniki ryzyka choroby wieńcowej u kobiet
– jak się leczy choroby serca?

Pamiętaj !
Zmieniając swoje niektóre nawyki pomagasz swojemu sercu!

Dr n. med. Katarzyna Arent-Piotrowska jest asystentem w Klinice Kardiologii Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinchoroba-wiencowa-objawy-przyczynyie przy ul. Jaczewskiego. Zajmuje się leczeniem pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, choroby niedokrwienne serca, zaburzenia rytmu serca). Prowadzi też prace naukowo-badawcze i zajmuje się pracą dydaktyczno-wychowawczą jako asystent w Katedrze Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Uniwersytety Medycznego w Lublinie.

Wstep wolny