poniedziałek 22 października 2012 r.

o godz. 18:00

Spektakl kabaretowy jednego aktora

Przemysław Gąsiorowicz

„6 lekcji,
czyli aktorstwo dla potłuczonych”

„6 lekcji, czyli aktorstwo dla potłuczonych”

to całkowicie autorski One Man Show  Przemysława Gąsiorowicza.

Jeśli myślisz, że wiesz coś o aktorstwie, albo zdaje ci się, że coś wiesz o kabarecie – uwierz mi: nie wiesz nic! „6 lekcji…” uświadomi ci to. Dość powiedzieć, że ten spektakl jest… psychiczny. A wykonawca ma kompletnie „zerwany dekiel”.
„6 lekcji…” to spektakl totalnie pojechany. Spektakl dla pomyleńców. Twórca i wykonawca tego szokującego dzieła wypełnia sobą całą przestrzeń sali widowiskowej. Scena to dla niego za mało. Kulisy – za mało. Zaplecze – za mało. Widownia – już lepiej.
Przyjdź i zobacz wszystkie możliwe ludzkie pokraczności, połączone ze wszystkimi możliwymi minami świata!
Chcesz zostać aktorem? Przyjdź i zobacz, jak to się kończy. Dzięki temu poważnie przemyślisz swój krok.
Ten spektakl cię zmieni. Po nim nic już nie będzie takie samo…

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Przemysław Gąsiorowicz
Oprawa muzyczna: Nie potrzebna – Przemek wystarczy.
Czas trwania: około 35 min.

Spektakl był prezentowany w ramach lubelskiej Nocy Kultury 2012.

Spektakl ten stara się ukazać, uzmysłowić, czym naprawdę jest aktorstwo. Co może się stać z człowiekiem (aktorem, który wbrew pozorom i obiegowym opiniom reżyserów też jest człowiekiem; i to nawet człowiekiem czującym) po latach maltretowania podczas castingów i przesłuchań. Latach, lęków, stresów, odrzuceń, odtrąceń
oraz wszelkich „zadzwonimydopana”.
Myśl przewodnia spektaklu brzmi: jeśli planujesz zostać aktorem/aktorką, to obejrzyj ten spektakl, dobrze przemyśl swój krok i… NIE RÓB TEGO!!!

Przemysław Gąsiorowicz

Aktor, kabareciarz, konferansjer, showman, absolwent P.W.S.T. w Krakowie.
NAGRODY:
Zdobyte wspólne z kabaretem Czesuaf:
II miejsce na 23 Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie (2007);
Grand Prix IX PrzeWałki w Wałbrzychu (2007);
Grand Prix IV Trybunałów Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim (2006);
Grand Prix XII Mazurskiego Lata Kabaretowego MULATKA w Ełku (2006);
II miejsce XXVII Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim (2006).

Zdobyte solo:
III miejsce za monolog na I Festiwalu Kabaretowym ŁÓKA w Łodzi (2007);
III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Satyryków i Łgarzy w Międzyrzecu Podlaskim (2007);
Wyróżnienie na XIII Mazurskim Lecie Kabaretowym w Ełku (2007);
Udział w Finale Turnieju Łgarzy w Bogatyni (2007);
II miejsce w konkursie kabaretowym Studencka Wiosna w Poznaniu (2006).

REALIZACJE TELEWIZYJNE:

– Benefis Zielonej Gęsi, Teatr STU, Kraków dla TVP2 (2003);
– Gala Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, Lidzbark Warmiński dla TVP2 (2006);
– HBO na stojaka, Warszawa dla HBO (2006);
– Kosmos, Klub Harenda, Warszawa dla TVP3 (2006);
– 10-te urodziny Przechowalni, Teatr im. S. Jaracza, Łódź dla TVP3 (2006);
– Hu, jak humor, Warszawa dla Comedy Central (2007);
– Gala Finałowa Przeglądu Kabaretów PAKA, Kraków dla TVP2 (2007);
– Bombonierka, Teatr ŁAŹNIA NOWA, Kraków dla TVN7 (sie 2007);
– Bombonierka, Teatr ŁAŹNIA NOWA, Kraków dla TVN7 (wrze 2007);
– HBO na stojaka, Warszawa dla HBO (2007).

ARTYŚCI, Z KTÓRYMI WYSTĘPOWAŁ PRZEMYSŁAW GĄSIOROWICZ:
Irena Kwiatkowska, Marek Grechuta, Ewa Bem, Lora Szafran, Beata Rybotycka, Tatiana Okupnik, Elżbieta Adamiak, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Andrzej Grabowski, Edyta Jungowska, Marek Siudym, Cezary Żak, Tomasz Karolak, Jacek Fedorowicz, Andrzej Nejman, Izabela Kuna, Mariusz Kiljan, Tomasz Jachimek, Ewa Wiśniewski, Ireneusz Krosny, PERFECT, GOLDEN LIFE, LESZCZE, BAJM, GRUPA MOCARTA, KABARET HRABI, MUMIO, GRUPA RAFAŁA KMITY, PARANIENORMALNI, KABARET NEO-NÓWKA, KABARET DNO.