w piątek 12 grudnia 2014 r.

o godz. 18.00

Uroczysta GALA
PODSUMOWANIE PROJEKTU „JA-TY-ON=MY”

Bez nazwy-2

Program:
• pokaz sztuki samoobrony
• omówienie działań zrealizowanych w projekcie JA TY ON=MY
• podsumowanie KONKURSU na SUPER SĄSIADA i wręczenie nagród LAUREATOM
• świąteczne impresje taneczne – w wykonaniu zespołu Społecznego Ogniska Baletowego w Lublinie
• pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy
• „Jak dodać sobie świątecznego blasku” – porady kosmetyczno-pielęgnacyjne
• słodki poczęstunek, kawa, herbata, napoje

Projekt JA-TY-ON=MY finansowany przez FIO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Liderem projektu jest Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku, a partnerami Dom Kultury LSM i Straż Miejska w Lublinie.

Adresatami projektu jest lokalna społeczność, a w szczególności osoby 45+, będące mieszkańcami Osiedla im. Adama Mickiewicza w Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Celem głównym projektu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz budowanie dobrych relacji i współpracy z organami administracji państwowej i konstruktywnych relacji sąsiedzkich.

W realizacji tych celów pomogły niewątpliwie warsztaty z samoobrony, szkolenie z zasad udzielenia pierwszej pomocy czy też zajęcia z psychologii pozytywnej wzmacniające postawy proaktywne.

W ramach projektu została przeszkolona grupa liderów. Nasze spotkania „Przy kawie o sprawie” miały charakter otwarty, służyły pogłębianiu wiedzy na temat znajomości praw obywatelskich, wypromowaniu przez Straż Miejską i mieszkańców wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa i poprawy jakości życia na terenie miejsca zamieszkania.

image_02Adresaci
• lokalna społeczność,
w szczególności osoby 45 +,
mieszkańcy osiedla

——————-
image_03Cel
• aktywizacja mieszkańców w sprawach wspólnotowych dotyczacych bezpieczenstwa w miejscu zamieszkania

———————-
image_04Działania
• społeczne spacery badawcze
• warsztaty z samoobrony, pierwszej pomocy, psychologii
• spotkania-debaty „Przy kawie o sprawie”
• konkurs na SUPER SĄSIADA

————————

FIO_MPiPS_logo1Projekt JA TY ON = MY
współfinansowany przez FIO

———————–

____________________________________
20140615_0064Społeczne Ognisko Baletowe w Lublinie rozpoczęło swoją działalność 1 września 1956 roku na Zamku Lubelskim.
Od stycznia 1989 roku działa w ramach Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca w Lublinie. Przewodniczącym Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca jest Jacek Zajączkowski, dyrektorem SOB – Alicja Kowalczyk.
Społeczne Ognisko Baletowe prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży wykorzystując różnorodne techniki tańca, począwszy od podstaw rosyjskiego baletu klasycznego aż po nowatorski taniec współczesny.
Współpracuje z międzynarodową profesjonalną kadrą pedagogów i choreografów z  Belgii, Białorusi, Polski i Ukrainy.
Uczęszczanie do Ogniska stwarza możliwość dalszej edukacji w profesjonalnych szkołach baletowych lub jest bezpośrednią drogą do najlepszych w kraju zespołów baletowych.
Absolwentkami Ogniska są m.in. dwie popularne aktorki: Anita Sokołowska i Anna Próchniak.
20140615_0018Uczniowie Ogniska występowali na scenach teatrów, m.in. we Lwowie, Munster, Pilznie i  Lommel.
Od 1995 roku Społeczne Ognisko Baletowe jest organizatorem Międzynarodowych Dziecięco – Młodzieżowych Spotkań Baletowych, których uczestnikami są młodzi tancerze z Belgii, Białorusi, Chin, Rosji, Szkocji i Ukrainy.
Corocznie na zakończenie roku szkolnego wychowankowie Ogniska prezentują się przed publicznością lubelską w koncertach i przedstawieniach; od wielu lat reżyserem spektakli jest uznana reżyser Natasza Ziółkowska – Kurczuk.
W roku 2016 Społeczne Ognisko Baletowe obchodzić będzie Jubileusz 60-lecia.

stopka