W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

w poniedziałek 15 grudnia 2014 r.

o godz. 18:00

Koncert i spotkanie z 

Katarzyną Czajką

Życie zaczyna się po 50-ce

W programie rozmowa z Katarzyną Czajką na temat: Jak zostać miss po pięćdziesiątce?

oraz znane przeboje musicalowe i operetkowe w wykonaniu Krystyny Szydłowskiej

Prowadzenie – Ewa Hadrian

Katarzyna Czajka

ulotka.pdf

8_katarzyna_czajka_miss_740_493_80Katarzyna Czajka, kobieta zaangażowana społecznie od wielu lat. Pomysłodawczyni i współorganizatorka Konkursu Miss po 50ce. Jest to część składowa projektu, który ma na celu aktywizację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Brzmi poważnie, ale i tematy poruszane w projekcie są bardzo poważne. Pierwszy ruszył Konkurs na Miss po 50ce, ale nie o urodę tutaj chodzi (choć jest równie ważna dla kobiet 20-letnich, jak i ponad 50-letnich). Internauci i Jury pośród 170 pań z Polski i zagranicy wybierało Miss Gracji, Przedsiębiorczości, Życzliwości, Tolerancji, Etyki i Foto. Projekt uzyskał wiele patronatów, ale był organizowany przez zwykłą kobietę (po przejściach) dla innych zwykłych, niezwykłych kobiet.
Podczas Gali 12 października 2014 r. w  Sound Garden Hotel w Warszawie odbyła się akcja charytatywna, a dochód z niej przekazano na cele statutowe fundacji Katarzyny Czajki – Fundacja Miss po 50ce. Zaproszeni goście poprzez zakup gadżetów związanych z konkursem, kalendarza ze zdjęciami laureatek wykonanych charytatywnie przez Michała Czajkę, oraz książki autorstwa Katarzyny Czajki pt. ,,Zostać miss… miss po 50ce” mogli wziąć udział w wyborze Miss Publiczności. Była to pierwsza edycja Konkursu, którego zasięg przerósł oczekiwania organizatów. Jak bardzo jest potrzebny ten projekt, widać było po liczbie zgłaszających się pań, ale i po ilości problemów do rozwiązania.
Fundacja ,,Miss po 50ce” nie będzie się ograniczała swoim zasięgiem i działaniem do pomocy tylko kobietom po 50-tce, choć jest to według Katarzyny Czajki – grupa najbardziej dyskryminowana w Polsce. Katarzyna Czajka oprócz Konkursu ,,Miss po 50ce” zamierza rozpocząć realizację trzech projektów związanych z profilaktyką zdrowia,  integracją międzypokoleniową, promocją kobiet i podejmowanych przez nie działań. W tym celu również powstało czasopismo, dwumiesięcznik o nazwie ,,Miss po 50ce najlepsze z życia…”
Konkurs ,,Miss po 50ce” to wielki początek walki o zmianę sterotypów. Katarzyna Czajka chce pokazać, że kobieta po 50-tce jest dynamiczna i nowoczesna, pełna pasji i marzeń, przedsiębiorcza i życzliwa. (Społeczeństwo wolniej się starzeje i pierwszy zauważył to nasz rząd: wydłużenie czasu pracy do 67. roku życia). Poprzez swoje działania chce zwrócić uwagę na problem dostępu osób po 50-tce do miejsc pracy. Każdy człowiek ma prawo do istnienia w społeczeństwie, bez względu na wiek, płeć i poglądy. Każdy człowiek ma prawo do pracy i godnego życia.

 

miss plakatKsiążka Katarzyny Czajki ma wspierać Fundację.
„Muszę się zwierzyć od razu – pisze autorka – że nie jestem literatem. Piszę zwykłym językiem, nie siląc się na literacki. Dlatego nie opisuję okoliczności przyrody i nie używam innych ozdobników. Materiały do tej książki zbierałam przez pół roku. Wszystkie opisane tu historie wywarły na mnie ogromny wpływ. O każdej z moich bohaterek myślę codziennie. Każdej należy się tytuł miss wytrwałości. Każdą z pań podziwiam szczerze i każdej dziękuję za zwierzenia, za wspólnie spędzone godziny”.

 

 

 

 

a

Kalendarz wydarzeń
Grudzień 2014
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją