w czwartek 11 grudnia 2014 r.

o godz. 16:30

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Instytut Architektury Krajobrazu Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

zapraszają na wykład

Naturalne metody ochrony roślin

w ramach cyklu

Spotkania z architektami krajobrazu KUL

Prowadzenie – Marek Solski

Wielu z nas uprawia warzywa i owoce na działkach, a prawie wszyscy mamy rośliny ozdobne w domach. Prędzej czy później stajemy przed problemem, że nasze rośliny chorują lub są przez „coś” zjadane. Jak im pomóc i czy naprawdę jedynym sposobem ratunku jest sięgnięcie po środki chemiczne? Podczas wykładu poznają Państwo odpowiedź na powyższe pytanie. W ciekawej formie przedstawione zostaną inne metody ochrony roślin. Wiele z nich znamy, o części zapomnieliśmy, niektórych nie doceniamy, ale na pewno usłyszą Państwo coś nowego. Serdecznie zapraszamy na wykład, aby poznać inne metody ochrony roślin.

Marek Solski – przyrodnik, absolwent kierunku ochrona środowiska na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Od 2000 roku pracuje w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL w Katedrze Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu. Prowadzi badania nad relacjami owad-roślina żywicielska oraz wpływ różnych środowisk na te relacje. Głównym obiektem badawczym są występujące w miastach stawonogi, szczególnie owady oraz ich rośliny żywicielskie.

___________________________________________________________

Tematy wykładów prezentowanych
w Domu Kultury LSM 2014/2015

Rok 2014