w piątek 20 lutego 2015 r.

o godz. 18.00

Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza

w Lublinie
zaprasza na spektakl

Moralność Pani Dulskiej

Tragifarsa kołtuńska w III aktach

Gabriela Zapolska (1857-1921)

logoAkademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza zaprasza na pierwszy spektakl wznowieniowy – „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej (1857-1921).
Sztuka Zapolskiej jest tragifarsą, czyli połączeniem elementów komedii z elementami tragedii. Główna bohaterka – Aniela Dulska – jest postacią obłudną, dwulicową, fałszywą, chciwą, nie potrafi okazać dulska6życzliwości, gardzi ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwymi. Wszystko co robi, robi na pokaz. Jej postawa, nazywana „dulszczyzną”, prezentuje pozorną moralność; życie w zakłamaniu i obłudzie. Przymyka oko na romans jej syna z Hanką, aby tylko ten nie włóczył się nocami po lokalach (w rzeczywistości Dulska nie wyobraża sobie małżeństwa Zbyszka z Hanką, uważałaby to za hańbę dla jej rodziny i splamienie honoru). Problem pojawia się, gdy Hanka zachodzi w ciążę.
Zależało nam na powrocie do polskiego repertuaru, który, niewątpliwie nieco zepchnięty do „lamusa”, broni się swoim kunsztem i ponadczasowością.

A to wszystko tylko przedsmak tego, co będzie można zobaczyć na scenie!

Reżyseria:
Przemysław Gąsiorowicz we współpracy z Jerzym Turowiczem
Choreografia: Izabela Krupka
Występują:
Magda Stec, Łukasz Drozd, Małgorzata Krupa, Kaja Grzybowska,
Jakub Ryczek, Adrianna Tylus, Monika Rulka, Małgorzata Skotnicka, Magdalena Wawrzkiewicz

PLAKAT Dulska 20.02

dulska11