w czwartek 5 marca 2015 r.
o godz. 18.00

TEATR ENIGMATIC KUL
zaprasza na spektakl

Boeing, boeing

– czyli latające narzeczone

boeing_plakat
OBSADA:

JANET –  Magda Maścianica
JOLA –  Urszula Kmita
JOHANNA –  Natalia Matuszek
NADIA –  Amelia Malyszek
MAKS  – Marcin Szulej
PAWEŁ – Paweł Jamro
REŻYSERIA: Alicja Jachiewicz-Szmidt
SCENOGRAFIA: Urszula Kmita
REALIZACJA ŚWIATŁA I DŹWIĘKU: Krzysztof Mróz

logoTEAR ENIGMATIC KUL
Jest to profesionalny teatr amatorski działający przy KUL-u. Jego początki sięgają lat 80-tych ubiegłego stulecia. Obecnie teatr tworzą studenci, doktoranci oraz absolwenci lubelskich uczelni. Opiekę artystyczną sprawuje aktorka Alicja Jachiewicz-Szmidt. W repertuarze teatru znajdują się arcydzieła literatury polskiej i światowej: „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego, „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa, „Świeczka zgasła” Aleksandra Fredry, „Tango” Sławomira Mrożka, „Boeing, boeing” Marca Camoletti.

10868171_322406561301236_5163406529728278478_nBOEING, BOEING
Maks wiedzie spokojne, wyregulowane z matematyczną precyzją, poligamiczne życie u boku trzeh pięknych stewardess. Porządku w jego domu pilnuje wykwalifikowany personel w osobie Pani Nadi. Pewnego dnia zjawia się Paweł, kumpel Maksa z liceum. Gdy pojawiają się kłopoty, Paweł nie zostawia Maksa na lodzie…

Marc Camoletti
Zanim zaczął pisać sztuki teatralne, był artystą malarzem. Jego pierwszą głośną sztuką była „Perła”, któa miała 1300 wystawień. Dwa lata później napisał swój największy przebój komiedowy „Boeing, boeing”. Sztuka ta w 1991 roku została wpisana do księgi Rekordów Guinessa za rekordową liczbę wystawień – 17 500 w 55 krajach świata.

Bilet 10 zł do nabycia w sekretariacie Domu Kultury LSM