W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

 Już 11 sierpnia ruszamy z zapisami na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz z warsztatami dla dorosłych.
Zobacz, co przygotowaliśmy na nowy sezon kulturalny 2022/23

w Domu Kultury LSM!

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.


Zapraszamy dzieci od 6-tego roku życia, młodzież oraz dorosłych, wykazujących predyspozycje do śpiewania, talent wokalny a także chęć do systematycznej pracy.

Zajęcia w zakresie pracy nad ciekawym repertuarem, różnicowanym pod względem : charakteru, tematyki oraz stylistyki muzycznej.

Praca nad emisją głosu, dykcją, recytacją, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym oraz higieną głosu.

Piosenki w różnych stylach muzycznych: pop, blues, soul, r&b, gospel, jazz.

Doskonałe warunki pracy – ćwiczenia odbywać się będą również z użyciem mikrofonu, na profesjonalnym sprzęcie nagłaśniającym, w warunkach scenicznych, tak, aby zagwarantować jak najlepsze warunki do osiągnięcia swobody scenicznej, oraz potrzebnego doświadczenia na scenie lub estradzie.

Dzięki osiąganiu coraz doskonalszej techniki wokalnej, zajęcia przygotowują do udziału w różnego rodzaju konkursach piosenki,występach scenicznych, organizowanych festynach.

Przygotowanie do udziału w castingach do programów telewizyjnych a dla zainteresowanych do egzaminów na wyższe uczelnie muzyczne w zakresie wokalistyki rozrywkowej w kraju i za granicą.

Serdecznie zapraszamy

Prowadzenie Magdalena Stopa

Magdalena Stopa – wokaliska, gitarzystka oraz kompozytorka i aranżerka. Śpiewała w siedmiu językach. W 1995 roku w Konkursie Big-Bandów w Nowym Tomyślu zdobyła nagrodę dla najlepszej wokalistki. Od 1997 roku była wokalistką, kompozytorką i współautorką tekstów w zespole „Ray No Falls”, którego przeboje zajmowały pierwsze
miejsca listy przebojów. Zespół odbywał trasy koncertowe z ówczesnymi sławami europejskiej sceny muzycznej – zespołami: „Mr President” czy „Scooter”. W 2000 roku została laureatką Konkursu Wokalistów Jazzowych. W 2002 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach na kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa”. Koncertowała na terenie całego kraju z zespołem „Perła Wschodu”, który w dużej mierze składał się z absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej. Zespół ten nagrał dwa teledyski: „Dla miłości” – prezentowany m.in. w telewizji : „4Fun Tv”, „Trwam” i „ZTK” oraz drugi pt.„Pod papugami”, będący współczesną aranżacją znanego przeboju Czesława Niemena. W 2006 roku była współzałożycielką i współprowadzącą „Zamość Gospel Family”, z którym występowała w kraju i za granicą. Była też opiekunem artystycznym zespołu „Nana”, który w 2005 roku wygrał „Debiuty Opolskie”. Inny podopieczny artystki – Krzysztof Kwiatkowski zadebiutował w serialu „Hotel 52” oraz występuje w kraju jako śpiewający aktor i konferansjer.
Od 2003 roku Magdalena Stopa jest wykładowcą na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Artystycznym, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa. Od 2008 roku współprowadzi oraz organizuje Zamojskie Warsztaty Muzyki Gospel wraz z Brianem Fentresem oraz Colinem Vassellem. Pierwsze Warsztaty Gospel prowadziła również w Kijowie na Ukrainie. Występowała na festiwalu „New Cooperation” w Łucku, a także z Big-Bandem na festiwalu „Jazz na Kresach” w Zamościu. Koncertowała również z repertuarem piosenek Edith Piaf, prezentując jej dorobek i przybliżając sylwetkę tej wspaniałej Damy Francuskiej Piosenki. Oprócz działalności koncertowej organizuje oraz prowadzi warsztaty wokalne dla solistów, zespołów oraz instruktorów zajmujących się młodymi adeptami sztuki wokalnej i scenicznej.

 ...

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

RELACJE FILMOWE

PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk

Archiwa

Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją