
Zapraszamy na wernisaż wystawy podsumowującej tegoroczne warsztaty, spacery i plenery fotograficzne realizowane przez Fundację „5Medium” w ramach projektu „Kreatywni w Fotografii”
„Z realizowanych przez uczestników zdjęć wybraliśmy 26 prac stanowiące prezentację zrealizowanych przez nas wydarzeń fotograficznych. Ponadto z wybranych prac wybraliśmy dwie, które posłużyły nam do przygotowania dwóch wzorów pocztówek.
Zaprezentujemy je Państwu 16 grudnia o godz. 18:00 podczas wernisażu w Domu Kultury LSM.
Autorzy wybranych prac to: Valeriya Breshko, Magdalena Chojnacka, Darek Dybała, Agnieszka Ląkocy-Sulej, Kinga Liwak, Paulina Miącz, Agnieszka Orlińska, Patrycja Radkowiak-Gąsiorowicz, Lena Sawicka, Piotr Sawicki, Szymon Sawicki, Anna Serwinek, Justyna Szaruga, Sylwester Wereski.”
Monika Czapka – koordynatorka projektu
Partner:
Dom Kultury LSM.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.












Reportaż filmowy z cyklu
PODRÓŻE STANISŁAWA KUSIAKA
Tam, gdzie nie docierają pielgrzymi (Izrael)
Spotkanie z autorem i projekcja filmu – wtorek 7 grudnia 2021 r. godz.17:00
Wstęp wolny


Dzikich miejsc i bajkowych krajobrazów w niewielkim w Izraelu jest zadziwiająco dużo. Większość kraju stanowią tereny górzysto-pustynne, gdzie z trudami klimatu z powodzeniem radzi sobie przyroda ożywiona. Autor „zabierze” widzów w takie miejsca i o nich opowie. Opowie także o ludziach, którzy na pustyni urządzili sobie miejsce do przetrwania, i… żyje im się prawie po królewsku. W pozornym bezruchu powodowanym skwarem wszystko podlega ustawicznym przemianom. Czasami człowiek jest autorem takich przemian, niestety destrukcyjnych.
I o tym także będzie w reportażu.
Dom Kultury LSM – ZAPRASZA
wtorek 7 grudnia 2021 r. godz.17:00
Wstęp wolny
__________________________
Następne spotkanie z tego cyklu zaplanowano na wtorek 11 stycznia 2022 godz.17:00


Twórcy filmu:
„Szarańcza” to film dokumentalny o Świętym Mieście. Graffiti to nie tylko bazgroły czy pomazane ściany, dla Nas to nieodłączny element przestrzeni miejskiej, styl życia a przede wszystkim głos Naszego pokolenia.
Celem dokumentu jest nie tylko sportretowanie setek akcji na pociągach i blokach, ale pokazanie tego, co miało na Nas wpływ przy tworzeniu graffiti.
Chcemy opowiedzieć o naszej pasji przez pryzmat miasta i rozwiać wątpliwości – czy to wandalizm czy sztuka.
Materiał to podróż przez ulice polskich i europejskich miast przy dźwiękach puszek i hip hopu.
Ścieżka dźwiękowa do filmu powstała we współpracy z polskimi twórcami hip hopowymi.
https://www.facebook.com/events/248742523988270/

ZAPRASZAMY 2 grudnia o godz. 18:00 – WSTĘP WOLNY