we wtorek 19 maja 2015 r.

o godz. 18.00

Osiecka#Krajewski#Grochowicz

Wykonawcy:
Agnieszka Grochowicz (wokal)
Antoni Dębski (bas)
Artur Malik (perkusja)
Dawid Rudnicki (piano)

Grochowicz

Bilet 10 zł

Projekt OSIECKA#KRAJEWSKI#GROCHOWICZ to spotkanie jednej z najciekawszych postaci krakowskiego środowiska muzycznego, Agnieszki Grochowicz, z twórczością jednego z najbardziej twórczych i wzruszających duetów twórczych w historii polskiej piosenki w nowych aranżacjach znakomitych krakowskich muzyków jazzowych. W projekcie znajdziemy zarówno piosenki znane szerokiej publiczności, takie jak np. „Kołysanka dla Okruszka”, „Ludzkie gadanie” czy „Uciekaj moje serce”, jak i te mniej znane, będące niejednokrotnie interesującym odkryciem dla słuchacza.
Agnieszka Grochowicz – wokalistka, dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki: Zygmuntem Koniecznym, Jerzym Derflem, Mirkiem Czyżykiewiczem, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem i in.

Koncertowała w „Piwnicy pod Baranami”, Radio Kraków, Filharmonii Opolskiej, Teatrze Małym w Tychach, krakowskim Loch Camelot, na Zamku w Niepołomicach, w Teatrze im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy w oraz ośrodkach kultury na terenie całej Polski.

Uczestniczka dorocznych Nocy Poezji organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa pod egidą Prezydenta Miasta, gdzie dorocznie premieruje projekty piosenki artystycznej.

Jej nagrania były prezentowane w Trójce, Radio Kraków, Radio Egida, Radio Szczecin, Radio Merkury, Radio Koszalin, Radio Lublin etc. Jej piosenka kołysanka „Niestosowne sny” osiągnęła I miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.

——————————————–

Laureatka licznych festiwali piosenki artystycznej oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w  Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. Agnieszka dodatkowo wyróżnia się tym, że jest autorką wszystkich wykonywanych przez siebie tekstów wysokiej próby literackiej, a także bardzo interesującej muzyki do niektórych ze swoich piosenek.
Gorąco polecam.
Zygmunt Konieczny (kompozytor)

Agnieszka Grochowicz. Artystka w ujmujący sposób wszechstronna. Pieśniarka, poetka, autorka muzyki. Intrygująca i wrażliwa. Kreuje swoją obecność na scenie nie pozbywając się autentyczności. Jej śpiew przykuwa uwagę. Opowiada o świecie z gorzkim uśmiechem, nie zapominając o radości, jaką może przynieść życie. Warto Agnieszki posłuchać, warto się zachwycić. Warto.
Leszek Wójtowicz („Piwnica pod Baranami”)

Utalentowana muzycznie, wrażliwa, pracowita, precyzyjna, odpowiedzialna, twórcza aktorka…
Radość śpiewania i inteligencja sprawia, że jej interpretacje oprócz jakości warsztatowej i artystycznej mają rzadki, precyzyjnie kontrolowany wdzięk. Są pełne lekkości i przykuwającego uwagę uroku. Z satysfakcją przyjąłem propozycję współpracy z Panią Agnieszką przygotowującą nowe pieśni do kolejnego swojego recitalu. Teksty, które otrzymałem do umuzycznienia, śpiewają od pierwszego czytania.
Andrzej Zarycki (kompozytor)

Agnieszka Grochowicz – niezależna, indywidualna, naturalna i bezkompromisowa – to niepowtarzalna „jakość sama w sobie”, śpiewająca, komponująca i pisząca teksty artystka – obdarzona instynktem scenicznym, wspartym solidnym przygotowaniem profesjonalnym. Jej spektakle recitale są starannie zakomponowane, różnorodne i konsekwentne w warstwie literackiej nawiązujące do najlepszych tradycji piosenki – Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów – są przewrotne i inteligentne, w warstwie muzycznej czerpiące z klasyki i jazzu. Śpiewając – wciela się w postacie; widz i słuchacz jest świadkiem fascynujących metamorfoz. Wszystkie te elementy wsparte niebanalną, techniką wokalną i interpretacją z pogranicza piosenki aktorskiej są gwarancją niezwykłego, intrygującego wydarzenia, jakim jest każdy koncert Agnieszki Grochowicz.
Ewa Kornecka (kompozytorka)