W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

IV Mistrzostwa Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym
IV Eastern European Oriental Championship

PLAKAT IV

GALA GWIAZD

Elena Ramazanowa (Rosja), Nadia Aleksiejewa (Rosja),
Zaina – Ewa Dziedziniewicz (Polska), Aleksiej Riaboszapka (Ukraina)

GALA GWIAZD 2015

Pokaz mody belly dance przedstawi projektantka – Galina Jaroszewska
Stoisko „AnnDzia” z wyjątkową biżuterią – Anna Dziurawiec

Organizator – Iwona Torbicka  tel. 502 219 168
Dyrektor artystyczny – Ewa Dziedziniewicz, Tłumacz – Monika Denda

Konkurs w 40 kategoriach tanecznych odbędzie się w sali widowiskowej Domu Kultury LSM
11 lipca w godzinach 9:00-21:00 – bilet na cały dzień kosztuje 15 zł.

gala gwiazd 4

GALA GWIAZD odbędzie się
w niedzielę 12 lipca 2015 r. o godz. 19:00

w sali widowiskowej Domu Kultury LSM

Bilety w cenie 20 zł30 zł

 

BANER_

IV Eastern European Oriental Championship to czwarte w Polsce zawody organizowane według zasad Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego – organizacji zrzeszającej amatorki i zawodowe tancerki oraz pedagogów i choreografów tańca orientalnego z całego świata.

– Celem Mistrzostw jest stworzenie polskim i zagranicznym tancerzom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i zdobycia punktów rankingowych umożliwiających przejście do wyższej kategorii tanecznej, ukazanie piękna tańca orientalnego i jego popularyzacja jako sztuki oraz formy spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.
– Chcemy, by te Mistrzostwa były okazją  corocznych spotkań miłośników tańca orientalnego z całej Polski i Europy oraz uczynienie Lublina Orientalnym Sercem Europy.
Do zawodów zgłosiło się ponad 200 uczestników z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski. Konkurencje Mistrzostw będą rozgrywane w 40 kategoriach, które obejmują klasyczny taniec orientalny i jego odmiany folklorystyczne w poszczególnych kategoriach wiekowych i na różnych poziomach tanecznych (od amatorów  do profesjonalistów, solo lub w grupach).
Konkurs w 40 kategoriach tanecznych odbędzie się w Domu Kultury LSM 11 lipca w godzinach 9:00-21:00 – bilet na cały dzień kosztuje 15 zł.

Podsumowaniem zawodów będzie GALA GWIAZD – w niedzielę 12 lipca o godz. 19:00, na której zaprezentują się zaproszeni przez organizatorów goście – światowej klasy pedagodzy i choreografowie z Rosji i Ukrainy, jak również znane, utytułowane polskie i zagraniczne tancerki.
– W Polsce taniec orientalny jest sztuką młodą, ale prężnie rozwijającą się. Wśród polskich tancerek mamy już kilkakrotne medalistki Mistrzostw Świata, zwyciężczynie wielu prestiżowych konkursów i festiwali na całym świecie – one również zaprezentują się w trakcie gali finałowej.

SZCZEGÓŁY

SZCZEGÓŁY

 

ZAPRASZAMY

Pomysł zorganizowania tych Mistrzostw jest inicjatywą polskich tancerek, które jako pierwsze dołączyły do Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego – organizacji założonej w Rosji, zrzeszającej zawodowych tancerzy i pedagogów tańca orientalnego. W trakcie wyjazdów na zagraniczne konkursy, które zawsze przyciągają rzesze pasjonatek tańca i budzą ogromne zainteresowanie wśród widzów, polskie tancerki zostały „zarażone” atmosferą na nich panującą i chcią przenieść to na nasz polski grunt.
Idee głoszone przez tę organizację, sposób sędziowania, metodyka nauczania są niezwykle efektywne, o czym świadczą wysokie osiągnięcia ligowych tancerek na wielu międzynarodowych zawodach.
Opanowanie techniki właściwie każdego tańca wymaga pracy, poświęcenia energii i czasu. W przypadku tańca orientalnego również. Nie może on istnieć w oderwaniu od uczuć i kontekstu kulturowego, którego zrozumienie dla nas, ludzi wywodzących się z europejskiej kultury, niejednokrotnie jest trudne, ale również niezmiernie interesujące. Wszystko to sprawia, że taniec orientalny cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród osób pragnących zajmować się nim hobbistycznie, jak i profesjonalnie.
To, co czyni ten taniec uwielbianym, to zarówno jego piękno i zmysłowość, które poruszają widza, jak i jego uniwersalność. Obecnie na całym świecie belly dance tańczony jest zarówno przez dzieci, młodzież, jak również dorosłych i seniorów.

IwonkaOrganizator – Iwona Torbicka     

tel. 502 219 168
Dyrektor artystyczny – Ewa Dziedziniewicz
Tłumacz – Monika Denda

www.taniecbrzuchalublin.pl

www.orientalchampionship.aktivgen.pl

 

 

_________________________________

AnDzi• Stoisko „AnnDzia” z wyjątkową biżuterią
Anna Dziurawiec – młoda projektantka niezwykłej biżuterii, współpracująca z  galeriami sztuki, szkołami kreowania wizerunku, stylistami i projektantami mody. W swoich projektach „AnnDzia” wykorzystuje wiele szlachetnych materiałów, takich jak perły naturalne, kryształy Swarovskiego, jak również kamienie naturalne i minerały, nie zapomina jednak o tradycyjnych technikach rzemieślniczych i materiałach takich jak drewno, ceramika i filc. Te wszystkie czynniki, jak i to, że każdy przedmiot wychodzący spod jej ręki tworzony jest z wyjątkową pasją sprawia, że „biżuteria od AnnDzi” jest tą, po którą chętnie sięgają kobiety bez względu na wiek. Biżuterię AnnDzi będzie można kupić na naszym stoisku – serdecznie zapraszamy.
11377199_773891149390700_5252454074333394587_n• POKAZ MODY Belly dance projektantki Galiny Jaroszewskiej

GALINA to już znana i ceniona marka wśród polskich tancerek. Prace Galiny to niepowtarzalny styl i najlepsza jakość. Pokaz mody przygotowany przez Galinę rozpocznie wieczorna GALĘ Gwiazd. Większość strojów przygotowana jest specjalnie na pokaz i będzie w ofercie do kupienia po pokazie.
Można też składać indywidualne zamówienia- nie tylko na stroje do tańca, ale i stroje treningowe, kostiumy kąpielowe, biżuterię, nakrycia głowy.
Modelkami w pokazie będą tancerki tańca orientalnego wybrane specjalnie na ten właśnie pokaz.

 

gala gwiazd

 ...
Kalendarz wydarzeń
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją