W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM


Zjazd odbędzie się

w sobotę 17 października 2015 r. w godz. 11:00 – 19:00

Cech-logo-mini

Zjazd Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów

• CZYM JEST AURA? KOLOROTERAPIA
• AUTOHIPNOZA – WYCIECZKA DO WNĘTRZA SIEBIE
• MEDYCYNA BIOENERGOTERAPEUTYCZNA
• HIPNOZA I KATHARSIS
• POKAZ SZKOŁY TAI CHI CHUAN

image1
Organizatorzy „Pracownia Natury”
Katarzyna Kędzierska
Małgorzata Jaruga tel. 502 365 029
Dariusz Fijałkowski tel. 602 107 109

ulotka.pdf

Wstęp wolny

Harmonogram zjazdu
CECHU NATUROPATÓW i HIPNOTYZERÓW
LUBLIN 17 października 2015 r.

11:00-12:30 Grzegorz Halkiew – Otwarcie, powitanie gości, wykład z obszaru autohipnozy, np. „Wycieczka do wnętrza siebie”

11:00-18:00 Stoiska wystawców m.in.: mydełka naturalne, zioła i suplementy, miody

13:00-14:00 Dorota Jedlica – Wykład z obszaru koloroterapii, możliwość zrobienia zdjęcia na indywidualne zamówienie

14:30-15:30 Magdalena Dapczyńska – Medycyna Bioenergoterapeutyczna. Połączenie nauk, zjawisk, medycyny, bioenergoterapii w całość. Holistyczne podejście do uzdrawiania

16:00-17:00 Jurij Mokriszczew – Hipnoza i Katharsis Jurija Mokriszczewa. Wykład z medytacją

17:30-18:30 Marek Sykała – Pokaz Szkoły Tai Chi Chuan z Lublina

—————————
Cech-logo-miniCech Naturopatów i Hipnotyzerów jest instytucją branżową skupiającą ludzi wykonujących zawód naturopaty, hipnoterapeuty, bioenergoterapeuty, biomasażysty, refleksologa, radiestety i innych zawodów pokrewnych naturopatii, oraz hipnotyzerów, w tym hipnotyzerów scenicznych, prowadzących medytacje, a także trenerów rozwoju osobistego
Zadaniem Cechu jest integracja środowiska zawodowego, prowadzenie profesjonalnych szkoleń czeladniczych i mistrzowskich oraz kursów doskonalących. Absolwenci naszych szkoleń otrzymują zaświadczenia wg wzoru Ministra Edukacji Narodowej, potwierdzające zdobycie umiejętności oraz kwalifikacji w zakresie ukończonego szkolenia.
Oferujemy fachowcom z dużym stażem pracy szeroki instruktaż i pomoc w zakresie prowadzenia własnych szkoleń. To najlepszy sposób pozyskiwania klientów, pozycjonowania własnych stron www i stwarzania silnego lobby. Równocześnie służymy pomocą wszystkim tym, którzy chcą zdobyć zawód naturoterapeuty w uzyskaniu dyplomów czeladniczych i mistrzowskich.

Akademia Doskonalenia Zawodowego Naturopata posiada statut niepublicznej placówki kształcenia ustawicznego dorosłych oraz wpisana jest do rejestru instytucji szkoleniowych RIS Warszawskiego Urzędu Pracy. Światowa Organizacja Zdrowia WHO w 2003 roku zatwierdziła stanowisko dotyczące alternatywnych terapii. Opracowała też strategię działania. Czytamy w niej m.in., że państwa powinny opracować zasady bezpieczeństwa, skuteczności i jakości takich praktyk oraz stworzyć nad nimi nadzór. WHO zaleca też akredytowanie szkół uczących medycyny naturalnej i licencjonowanie terapeutów za pomocą odpowiednich instytucji. Absolwenci naszych szkoleń otrzymują zaświadczenia wg wzoru Ministra Edukacji Narodowej potwierdzające zdobycie umiejętności oraz kwalifikacji.

___________________

Grzegorz Halkiew2Grzegorz Halkiew – jeden z niewielu w Polsce posiadający kwalifikacje zawodowe Mistrza Medycyny Holistycznej.
Starszy Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów.

Temat wykładu: „Wycieczka do wnętrza siebie” – wykład z obszaru autohipnozy.

Witam, nazywam się Grzegorz Halkiew.
Umysłem nieświadomym i tym wszystkim, co ukrywa się przed przeciętną ludzką świadomością zacząłem na poważnie zajmować się w 1996 roku. Na kursie doskonalenia umysłu, prowadzonym przez Jose Silvę, po raz pierwszy zetknąłem się z linią czasu, wizualizacją, treningiem autogennym Schultza, metodą Jacobsona. Te pierwsze szkolenia rozbudziły moje zainteresowania podświadomością i nadświadomością, ale nie dały satysfakcjonującej odpowiedzi na ciągle pojawiające się pytania.
Ukończyłem szereg szkoleń poznając bioenergoterapię, metafizykę, hipnozę, tantrę. Zagłębiłem się w wiarę. Poznałem różne drogi prowadzące ku samopoznaniu, ale bogate i udokumentowane źródło wiedzy, tropem której podążyłem, odnalazłem dopiero w kontemplacji.

Uprawnienia zawodowe
• Naturopata – Mistrz Medycyny Holistycznej (Zaświadczenie MEN) PCUKD Radius, 2011
• Psychoenergoterapeuta, trener psychobioenergetyki, PCUKD Radius, 2011
• Coach NLP – trener i terapeuta (Zaświadczenie MEN, 2011)
• Instruktor i terapeuta Krótkoterminowych Ustawień Systemowych wg metody B. Hellingera (zaświadczenie MEN, 2011)
• Instruktor biomasażu klasycznego (Zaświadczenie MEN), PCUKD Radius, 2011
• Instruktor Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej – INTEREDUKACJA Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Lublin 2010
• Dyplomowany Mistrz Bioenergoterapii – Izba Rzemieślnicza w Katowicach, 2009
• Instruktor Silva UltraMind ESP System Laredo, Texas USA, 2009

Hipnoza
• Hipnoterapia wg Wernera Meinholda – konflikt Edypa, 2013
• Instruktor hipnozy energetycznej – komplementarnej metody leczenia (Zaświadczenie MEN), PCUKD Radius 2010
• Certified Hypnotherapist – American International Association, 2007
• Specialized Certification of Advanced Hypnotherapy – American School of Hypnosis and Alternative Healing, Rene A. Bastarache, 2007
• Certyfikat „Hipnoza z psychoanalizą”- National Federation of Spiritual Healers of Poland, Dolnośląska Izba Uzdrowicielska, 2006
• Dyplom ukończenia szkolenia w zakresie stosowania technik hipnozy i NLP – stopień I i II, Instytut Neurolingwistyki A. Batko, L. Dębski, 2005
• Dyplom Szkoły Hipnozy Ośrodka Szkoleniowego Akasha Siergiej Litwinow, Jurij Mokriszczew, 2004
• Certificate The Silva Ultra Seminar – Silva International Inc. Laredo, Texas USA, 1997
• Dyplom Kursu Podstawowego Metody Silvy, nr 7864, 1996
I wiele innych.
Dziś jestem trenerem i instruktorem zawodów: coach, hipnoterapeuta, biomasażysta, bioenergoterapeuta…
Moim zamierzeniem jest, aby szkolenia z zakresu neurotransgresji, NLP, hipnozy stały się przewodnikiem, który nauczy jak nieustannie podnosić poziom życia i czerpać z niego wciąż więcej radości.
Celem moich szkoleń jest więcej niż tylko udzielenie pomocy, nie tylko w jednorazowej zmianie życia. Chcę raczej, aby poszczególne szkolenia były przełomowym punktem w życiu.
Zamierzeniem moim jest powodowanie poważnych przemian. Dzięki nim możemy nauczyć się zmieniać nieustannie własne życie, pokonać dawny strach i obawy, ciągle ulepszać kontakty z innymi albo przezwyciężać nawyk odkładania różnych rzeczy na później.
To wszystko to bezcenne umiejętności. Twój skarb!
Dorota Jedlicka-Cebertowicz1Dorota Jedlicka-Cebertowicz
Temat wykładu: „Koloroterapia, fotografia aury z interpretacją”

Przez wiele lat zawodowo zajmowała się księgowością i ubezpieczeniami, choć świat masaży i arteterapii był jej pasją. W roku 2002 poznała parę australijskich masażystów Mery i Alana Erle, skończyła (swój pierwszy) kurs masażu Peloha i zdobyła uprawnienia trenerskie (Certyfikat Nr 1/05). Wtedy też uświadomiła sobie, jak ważnym elementem w życiu człowieka jest dotyk i systematyczny relaks, sama też „zwolniła tempo” i znalazła czas na to, aby wreszcie robić to, co kocha. Ukończyła, szereg kursów z zakresu masażu, biomasażu i podstaw psychologii oraz kursy arteterapi i samorozwoju.

Kwalifikacje:
• Kurs zawodowy masażu klasycznego z elementami masażu segmentarycznego, limfatycznego i akupresury
• Kurs relaksacyjny masażu PeLoHa (uprawnienia trenerskie)
• Kurs hawajskiego masaż Lomi Lomi Nui
• Kurs refleksoterapii
• Kurs biomasażu
• Kurs biomasażu wg ojca Cz. Klimuszko (uprawnienia trenerskie)
• Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej – przygotowanie medyczne

Czym jest AURA?
Aura definiowana jest na różne sposoby, jest to pole energii, które otacza każdą materię. Atomy wszystkich substancji złożone są z elektronów i protonów, elektrycznych i magnetycznych wibracji, które znajdują się w ciągłym ruchu. W związku z tym aurę posiadają wszystkie rzeczy o strukturze atomowej. Oczywiście atomy ciał żywych są bardziej aktywne i mobilne niż atomy ciał stałych. Tak wiec pole energii roślin, zwierząt, ludzi jest łatwiejsze do wykrycia. Aura ludzka to pole energii, które zewnątrz otacza ciało fizyczne. Rozmiar i intensywność kolorów naszej aury zależy od stanu fizycznego, psychicznego i duchowego człowieka. Im człowiek zdrowszy, tym żywsza jest jego energia, a jego aura może dalej wydzielać się z jego ciała fizycznego. Jeżeli pole auryczne jest zdrowe, kolory czyste, intensywne, człowiek posiada więcej energii życiowych. Im mocniejsza i dobrze „zasklepiona” jest aura, tym mniejszy będzie wpływ sił zewnętrznych na jej właściciela.
Różne szkoły ezoteryczne, naukowo-badawcze (w tym medyczne) aurę nazywają „polem energii ludzkiej”, „bioplazma”, „biopolem” itp.
Znaczenie kolorów w AURZE
Kolory aury stanowią o pewnej optymalnej sferze naszego życia. Mają one wpływ na życie każdego z nas. Można ich używać w celu określenia naszego zdrowia fizycznego, psychicznego, predyspozycji, talentów oraz doświadczeń duchowych. Kolor jest własnością światła. Kiedy światło załamuje się w fale o różnej długości, widzimy rozmaite kolory. Jest to podobne do oglądania słońca przez pryzmat. Na przeciwnej stronie pokaże nam się wtedy tęcza. Siedem kolorów tęczy to tylko mały fragment całego spektrum światła. Istnieje wiele odcieni i wariantów każdej barwy.
Energia przejawia się w świetle i kolorze. Kolor, jego klarowność, nasycenie oraz umiejscowienie mówi na temat fizycznego, emocjonalnego, mentalnego oraz duchowego stanu danej osoby. Aura najczęściej składa się z więcej niż jednego koloru. Każda barwa oznacza coś innego.

Magdalena Dapczyńska 1Magdalena Dapczyńska
Temat wykładu: „Medycyna bioenergoterapeutyczna. Połączenie nauk, zjawisk, medycyny, bioenergoterapii w całość. Holistyczne podejście do uzdrawiania”

Nazywam się Magdalena Dapczyńska.
Zajmuję się medycyną naturalną od wielu lat. Moją  specjalizacją jest medycyna bioenergoterapeutyczna, jest ona wielką pasją i moim życiem. To połączenie bioenergoterapii, medycyny akademickiej, hipnozy. Wykształcenie, jakie zdobyłam dzięki wieloletniej współpracy z lekarzami wielkiego kalibru i różnych specjalizacji, dziś pozwala mi szerokim okiem spojrzeć na człowieka i jego możliwości, zwłaszcza te głęboko ukryte przed nami samymi.
Mogąc wprowadzić i połączyć wiele wątków, staje się możliwe to, co nie może dać pożądanego efektu przy zastosowaniu tylko jednego kierunku. W dzisiejszym świecie naturopata to człowiek  wykształcony i świadomy, dążący do dalszego rozwoju.
Idąc wiec tym tokiem myślenia, nadal uczę się i rozwijam.
Z wyksztalcenia jestem opiekunem medycznym, dziś również bioenetroterapeutką /zaświadczenie MEN/ oraz członkiem Cechu Naturoptów i Hipnotyzerów.

Dyplomy i ukończone kursy to m.in.:
• Bioenergoterapia 1 i 2 stopnia
• Certyfikat Metoda Dwupunktu, Kwantowa Transformacja
Kursy:
• Kurs 1 stopnia z zakresu kierowania i detoksykacji wg MUDR Josefa Jonasa
• Terapia Taktylna wg metody dr Swietłany Masgutowej,
• Terapia manualna – chiropraktyka,
• Autohipnoza,
• Egzorcyzmy,
• Hipnoza a stany transowe,
• Hipnoza regresyjna.
Jurij Mokriszczew 1Jurij Mokriszczew
Temat wykładu: „Hipnoza i Katharsis Jurija Mokriszczewa. Wykład z medytacją”

Dyplomowany Mistrz Bioenergoterapii ZRP, podstarszy Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów. Pochodzi z Ukrainy, a od 1991 roku mieszka i tworzy w Krakowie. Działalnością paramedyczną zajmuje się zawodowo od roku 1989, gdy uzyskał pierwsze kwalifikacje bioenergoterapeuty w Kijowie. Na różnego rodzaju kursach specjalistycznych ciągle doskonali się w technikach masaży i innych formach wsparcia psychoenergetycznego.
„Na ZDROWIE jest wiele sposobów i wiele określeń. Dla mnie to przede wszystkim stan ducha podobny do szczęścia lub miłości. Każda chwila jest dobra by zadbać o niego”.
Masażysta, naturopata, mistrz w zawodzie bioenergoterapeuta prowadzi profesjonalne Studio Masażu i Terapii Naturalnych JuriMo w Krakowie.
Ponadto, Jurij Mokriszczew jest absolwentem najsłynniejszej Szkoły Sztuki Estradowej i Cyrkowej w Kijowie. Jego „Hipno show” to dynamiczne połączenie widowiska i zabawy, pełne humoru, zaskoczeń i tajemniczości. Bazując na klasycznych podstawach, opracował własne, oryginalne techniki, dzięki którym zaczął występy jako jedyny w Polsce estradowy hipnotyzer. Jurij Mokriszczew jest znany z wielu programów telewizyjnych (np. Zoom, Wizjer, MdM).
Tai Chi2Marek Sykała
Pokaz Szkoły Tai Chi Chuan z Lublina

Nauka Tai Chi Chuan, w początkowym okresie, oparta jest na uczeniu się Formy, czyli układu kolejnych ruchów wykonywanych w wolnym, równomiernym tempie. Nowe grupy początkujące tworzone są dwa razy w roku:
1 – we wrześniu,
2 – w lutym.
Jest to najlepszy moment do rozpoczęcia treningów, ponieważ nauka Formy rozpoczyna się od pierwszego ruchu. Możliwe jest także przystąpienie do zajęć w późniejszym momencie, ale będzie wymagało więcej pracy własnej w celu uzupełnienia materiału całej grupy.
Trening Tai Chi ma na celu zrelaksowanie, rozluźnienie i poprawienie sprawności. Grupy początkujące tworzone są na bazie dwóch Form Stylu Yang:
1 – Tradycyjna Długa Forma – treningi nawiązują do chińskich sztuk walki, z zastosowaniami możliwymi do wykorzystania w samoobronie. Do uczestniczenia w zajęciach wystarczy średnia sprawność fizyczna.
2 – Forma 24 Postawy – na treningu pomijany jest praktyczny aspekt bojowy, natomiast głównym celem treningu jest aspekt zdrowotny. Zajęcia nie wymagają specjalnego przygotowania kondycyjnego i odbywają się przy tradycyjnej chińskiej muzyce.

Zapisy: 668-220-400, e-mail: szkola@taichi.lublin.pl.
Więcej informacji można zobaczyć na stronie www.taichi.lublin.pl

a

 

Kalendarz wydarzeń
Październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją