Uroczystość

Dom Kultury
Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Uroczysta Gala z okazji

97. rocznicy Odzyskania Niepodległości w 1918 r.

orzeł

Wręczenie nagród laureatom wyłonionym w konkursach na
Najlepiej zarządzane osiedle LSM
Najpiękniej ukwiecony balkon w 2015 r.

2015_11_12 BALKONY-16

Wielki koncert pieśni patriotycznej i żołnierskiej
w wykonaniu zespołu Standard Brass Band
z solistami Agnieszką Dobrowolską i Mariuszem Wroną

Nie żałujcie serca dziewczyny

Standard Brass Band

Prowadzenie Ewa Hadrian

Koncert zorganizowany jest dla uczczenia najważniejszego polskiego święta narodowego, czyli Narodowego Święta Niepodległości, corocznie obchodzonego 11 listopada. Dla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości przez Naród Polski do koncertu wybrane zostały utwory łączące Polaków w trudnych momentach, będące świadectwem miłości Ojczyzny oraz bohaterstwa naszych rodaków. Na tę muzyczną lekcję historii złożą się m.in. pieśni patriotyczne polskich legionistów oraz inne pieśni żołnierskie.
Standard Brass BandZespół STANDARD BRASS BAND istnieje już 18 lat. Występuje głównie na terenie Lubelszczyzny, chociaż na swoim koncie ma również podróże artystyczne m.in. do Warszawy, Kielc, Poznania, Łodzi, Wieliczki, Nowego Targu, a nawet Brukseli. Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematyfilmowe oraz standardy muzyki jazzowej i tanecznej.
Zespół wystąpi w składzie:
Śpiew – Agnieszka Dobrowolska
Śpiew, gitara – Mariusz Wrona
Saksofony: Arkadiusz Jaros, Józef Nikiel, Bogusław Wróblewski
Trąbki – Mieczysław Pawelec, Arkadiusz Stec
Puzony – Rafał Maruszak
Instrumenty klawiszowe – Wojciech Durak
Gitara basowa – Mateusz Bocek
Perkusja – Piotr Wróblewski

www.standardbrassband.eu

PROGRAM KONCERTU:
1. Marsz, marsz Polonia – sł. i muz. autorzy nieznani, opr. Bolesław Szulia/Bogusław Wróblewski
2. Pierwsza kadrowa – sł. Tadeusz Ostrowski/Wacław Łęcki, muz. melodia ludowa, arr. Bogusław Wróblewski
3. Piechota – sł. Leon Łuskino/Bolesław Lubicz-Zahorski, muz. Leon Łuskino, arr. Bogusław Wróblewski
4. Jedzie, jedzie na kasztance (Pieśń o Wodzu Miłym) – sł. płk Wacław Kostek-Biernacki, muz. sierż. Zygmunt Pomarański, arr. Bogusław Wróblewski
5. Hej, strzelcy wraz! (Marsz strzelców) – sł. i muz. Władysław Anczyc, arr. Bogusław Wróblewski
6. My, Pierwsza Brygada – sł. Tadeusz Biernacki i Andrzej Hałaciński, muz. Andrzej Brzuchal-Sikorski, arr. Bogusław Wróblewski
7. Czerwone maki – sł. Feliks Konarski, muz. Alfred Schütz, arr. Bogusław Wróblewski
8. Rozszumiały się wierzby płaczące – sł. Roman Ślęzak, muz. Wasyl Agapkin, arr. Bogusław Wróblewski
9. Gdzie są kwiaty z tamtych lat – sł. Wanda Sieradzka, muz. Pete Seeger/Joe Hickerson, opr. Bogusław Wróblewski
10. Nie żałujcie serca dziewczyny – sł. Andrzej Kudelski, muz. Antoni Kopff, opr. Bogusław Wróblewski

XVII edycja konkursów na
„Najlepiej zarządzane osiedle” i „Najpiękniej ukwiecony balkon”

2015_11_12 BALKONY-3Zapraszamy Państwa na Uroczystą Galę w dniu 12 listopada 2015 r., o godz.17.00, do Domu Kultury LSM przy ul. K. Wallenroda 4a.
Będziemy świętować rozstrzygnięcie konkursów na „Najpiękniej ukwiecony balkon” i  na „Najlepiej zarządzane osiedle”, zorganizowanych w Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w 2015 roku już po raz siedemnasty oraz doroczne Święto Niepodległości 11 listopada.
Podczas Gali będzie miało miejsce zwieńczenie pracy Komisji Konkursowej w postaci ogłoszenia oficjalnych wyników obu konkursów. Wszyscy tegoroczni laureaci, zarówno nagrodzeni za najpiękniej ukwiecony balkon, jak i najlepiej zarządzane osiedle za 2015 rok otrzymają dyplomy i nagrody. W tym roku wytypowano 90 laureatów za najpiękniej ukwiecony balkon oraz jedno z siedmiu osiedli jako najlepiej zarządzane, które w nagrodę otrzyma dyplom i Puchar Prezesa.
2015_11_12 BALKONY-16Nagrody i dyplomy wręczać będą członkowie Rady Nadzorczej i Zarządu Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy sprawują honorowy patronat nad obu konkursami.
Dopełnieniem Uroczystej Gali będzie koncert dedykowany laureatom, zaproszonym gościom oraz sympatykom Domu Kultury i LSM. Wystąpi zespół Standard Brass Band z solistami Agnieszką Dobrowolską i Mariuszem Wroną. W repertuarze usłyszymy wiązankę pieśni patriotycznych.
Ponadto w kuluarach Domu Kultury będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną nagrodzonych balkonów.
Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do wspólnego świętowania podczas Uroczystej Gali.

Przewodnicząca Komisji Konkursowej
Halina Ochalska