W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

w czwartek 3 grudnia 2015 r.

o godz. 16 00

Wieczór autorski Urszuli Julity Adamskiej – publicysty, tłumacza, redaktora
W programie:

prezentacja książek autorki: „Duch w nauce fantasmagorią?”, „Mamo, widziałem Mikołaja”

oraz prelekcja pt.: „Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej”

Urszula Julita Adamska – publicysta, tłumacz, redaktor Od zawsze związana z Lublinem. Absolwentka filologii romańskiej i historii UMCS oraz zarządzania oświatą Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji. Do 2014 r. pracowała jako nauczyciel. Debiutowała w prasie w latach siedemdziesiątych XX wieku, kiedy w „Kurierze Lubelskim” ukazała się seria zdjęć przedstawiających dwoje młodych na huśtawce w „Wesołym Miasteczku”. Debiut na łamach prasy z tytułu uprawianej twórczości literackiej w charakterze recenzenta – publicysty, miał miejsce w roku 2008, w kwartalniku dla Polaków na Polesiu Białoruskim – „Echa Polesia”. Pracę twórczą rozpoczęła jednak znacznie wcześniej. Początkowo u boku pisarza – byłego męża zmarłego w 2011, Wojtka Próchniewicza. Brała czynny udział współtworząc scenariusze w latach dziewięćdziesiątych XX-ego i pierwszym dziesięcioleciu XXI-ego wieku: „Czarciej Łapy” wykonywanej na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie oraz „Parauszka” – dobranocki dla SEMAFOR-a w Łodzi, dla Telewizji Polskiej. W międzyczasie dokonywała redakcji tekstów Próchniewicza. Publikowała już wtedy artykuły na łamach ówczesnych, dziś już nie istniejących, czasopism społeczno-kulturowych, m.in.: „Miejsca Święte”. Od początku zaś współpracowała z Fundacją Pomocy Szkołom Polskim na Wschodzie im. Tadeusza Goniewicza. Stale z „Echami Polesia” uprawiając krytykę literacką, pisząc artykuły oraz tłumacząc z języków: włoskiego i francuskiego. Podwójny debiut książkowy Urszuli Julity Adamskiej dla dorosłych Duch w nauce fantasmagorią? i dla dzieci Mamo, widziałem Mikołaja otwiera nowy rozdział w jej karierze, którą śmiało podąża pomimo niewiarygodnych czasem przeciwności losu. Książki gorąco poleca MarcoPol Polska.

——————-

Kalendarz wydarzeń
Grudzień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją