Przegląd

ORGANIZOWANY PRZEZ PRZEDSZKOLE nr 85
ORAZ FILIĘ nr 35 MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

CELE:
• Promowanie i popularyzacja wśród dzieci znajomości kolęd i pastorałek;
• Rozwijanie umiejętności rytmiczno-wokalnych;
• Nabywanie śmiałości artystycznej na scenie;
• Wspieranie rozwoju społecznego i kulturalnego.
W II Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek wzięło udział 120 dzieci z 36 placówek przedszkolnych w tym Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach i Przedszkole im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie, pod kierunkiem 76 nauczycieli. Dla celów przedsięwzięcia zaprojektowano i wykonano stosowną dekorację sceny i całej sali.
Pierwszego dnia zaprezentowało się 20 placówek, drugiego 16 przedszkoli oraz Przedszkole Nr 85 jako gospodarz przeglądu występowało trzy razy każdego dnia. Na zakończenie rozdano uczestnikom i nauczycielom dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów: Wydawnictwo Nowa Szkoła, Centrum Medyczne MEDICOS, ul. Onyksowa 12, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, al. Kraśnicka 25, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB Import-Eksport J. Bałdyga, ul. Kościelna 25, Łyse, Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., ul. Puławska 28, Specjalistyczna Przychodnia Reumatologiczna i Okulistyczna REUMED, ul. Onyksowa 10, Zakład Opieki Zdrowotnej GASTROMED, ul. Onyksowa 10, Fika Klubokawiarnia, ul. Kasztelańska 31. Nagrano i rozesłano do placówek przedszkolnych, biorących udział w przeglądzie, płytę DVD dokumentującą przebieg całej imprezy.