Koncert
we wtorek 15 grudnia 2015 r. o godz. 18.00

Koncert
polskich i zagranicznych kolęd i pastorałek w nowych aranżacjach oraz piosenek opiewających okres i magię Świąt Bożego Narodzenia

w wykonaniu zespołu

Standard Brass Band

Zespół wystąpi w składzie:
Śpiew – Agnieszka Dobrowolska
Saksofony – Arkadiusz Jaros, Grzegorz Martinson, Józef Nikiel, Bogusław Wróblewski
Trąbki – Mieczysław Pawelec, Arkadiusz Stec
3Puzony – Rafał Maruszak, Tymoteusz Szpilarewicz
Fortepian – Wojciech Durak
Gitara – Mariusz Wrona
Bas – Mateusz Bocek
Perkusja – Robert Kutrzepa

Usłyszymy: Anioł pasterzom mówił / Gdy śliczna panna / Wśród nocnej ciszy / Silent night (Cicha noc) / Mędrcy świata / Lulajże Jezuniu / W żłobie leży / Santa Baby / White Christmas / Santa Claus Is Comin’ To Town / Lulejże mi, lulej / Kto wie czy za rogiem / Jingle Bells

Prelekcja o choince, symbolice potraw, Świętym Mikołaju, zejściu Pana Jezusa na ziemię, kolędnikach, mocy słów itd. – czyli o wszystkich cudownościach wigilijnych i magii świątecznych chwil pt.: „Polskie tradycje bożonarodzeniowe czyli o nadzwyczajnym czasie świąt”
– Dr hab. Katarzyna Smyk
Dr hab. Katarzyna Smyk
– adiunkt w Zakładzie Kultury Polskiej Instytutu Kulturoznawstwa UMCS;
– kulturoznawca, językoznawca, folklorystka, nauczyciel akademicki;
– autorka książki o choince i wielu artykułów naukowych m.in. na temat poezji Jana Pocka czy motywu drogi w polskiej kulturze tradycyjnej i współczesnej.
– członek Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka Nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego za pielęgnowanie tradycji regionu (2014).