niedziela 10 stycznia godz. 17:00

Wstęp 10 zł

zanussi_plakat

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim oraz projekcja filmu „Obce ciało”

Obce-cialo-plakatAngelo i Kasia poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari, gdzie połączyła ich miłość i wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i decyzja o wstąpieniu do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, żeby nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna i cyniczna Kris przy pomocy swojej asystentki Miry. W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych, ale jednocześnie jest zafascynowana jego wiarą.

Reż. Krzysztof Zanussi, obsada: Riccardo Leonelli, Agnieszka Grochowska, Agata Buzek, Weronika Rosati, Ewa Krasnodębska, Czułpan Chamatowa, Stanisława Celińska, prod. Polska 2014, czas projekcji: 117 min.

szczegóły — > www.kinograzyna.pl

Styczeń 2016