w poniedziałek 18 stycznia 2016 r. o godz. 18.00

LES GANDARMES DE ST. TROPEZ – muz. Raymond Lefebre, arr. Scott Richards
MIESZANKA MELODI FILMOWYCH – opr. Marian Frankowski
MOVIE BLOCKBUSTERS – arr. Michael Brown
PÓKI POLSKA ŻYJE W NAS – muz. Wł. Korcz, sł. Wł. Kejne, opr. J. Kwiatkowski, solista (vocal) : st. kpr. Jacek Janczura
WIĄZANKA MEL. WŁOSKICH – arr. Czesław Sokalski

24. kpr. Mateusz BOCEK
25. kpr. Grzegorz MARTINSON
26. kpr. Józef NIKIEL

1415964793Orkiestra Wojskowa w Lublinie powstała w Sielcach nad Oką w styczniu 1944 r. i wchodziła w skład 3 Dywizji Piechoty im. Romualda Traugutta. Zespół, liczący zaledwie kilkanaście osób, składający się z podoficerów i szeregowców, towarzyszył trauguttowcom maszerującym na front, koncertował na obozach i zgrupowaniach. Po zakończeniu działań wojennych zespół na stałe osiedlił się w Lublinie.
Na organizowanych festiwalach i przeglądach orkiestr zespół zajmował czołowe lokaty zdobywając nagrody i wyróżnienia, np. w 1963 r. na Konkursie Orkiestr Wojskowych Warszawskiego Okręgu Wojskowego w Warszawie
I miejsce, w 1969 r. na I Festiwalu Orkiestr Reprezentacyjnych Ludowego Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju – III miejsce, a nagrodą był wyjazd do Berlina w 2001 r. na Konkursie Zespołów Big-Bandowych Wojska Polskiego Świeradów Zdrój – II miejsce, na Konkursie Orkiestr Garnizonowych WP Świeradów Zdrój 2003 w kategorii koncert – II miejsce, na Konkursie Orkiestr WP Świeradów Zdrój 2012 w kategorii koncert – I miejsce.
Orkiestra kilkakrotnie przebywała na wyjazdach artystycznych poza granicami kraju koncertując w Niemieckiej Republice Demokratycznej. Natomiast w maju 1975 r. lubelską orkiestrę wydelegowano do Brześcia w ZSRR (obecnie Białoruś), gdzie zaprezentowała musztrę paradną na stadionie przed dziesięciotysięczną widownią z okazji XXX rocznicy zakończenia II wojny światowej. Po transformacji ustrojowej zespół występował: w 1991 r. w Belgii, w 2001 r. na Ukrainie, w 2004 r. w Czechach i w 2007 r. na Słowacji.
34W 2006 r. zmiany w armii spowodowały, że ostatni bastion wojskowej męskiej profesji został zdobyty przez kobiety. Do zawodowej służby w orkiestrze została powołana pierwsza w historii kobieta, saksofonistka i wokalistka kpr. Agnieszka Dobrowolska.
Podsumowując dorobek orkiestry nie sposób nie zauważyć ogromnego zaangażowania jej członków. Bogaty repertuar sprawia, że zespół znakomicie sprawdza się podczas uświetniania imprez o różnorodnych charakterze na terenie nie tylko miasta, ale i województwa i poza nim, a także za granicą, w których bardzo chętnie bierze udział, czerpiąc ogromną satysfakcję dla siebie i przynosząc radość najwybredniejszym nawet odbiorcom. Namacalnym ukoronowaniem działalności orkiestry są odnoszone sukcesy na konkursach, przeglądach i festiwalach.

www.facebook.com/orkiestra.wojskowa.lublin

www.orkiestralublin.wp.mil.pl