Przedstawienie

Inspicjent – Renata Tatara
Sufler – Halina Smyk
Projekt plakatu – Benek Homziuk

Zrealizowano przy pomocy finansowelogoj Miasta Lublin.

—————–

Amatorski Teatr Towarzyski jest grupą nieformalną działającą przy wsparciu Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Węglin Północny” w Lublinie i Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. Teatr Towarzyski istnieje od 2006 r. Ma w swoim dorobku 15 premier i ponad 90 przedstawień. Działają w nim miłośnicy teatru w różnym wieku i różnych profesji. Z teatrem związanych było ponad 70 osób. W tej chwili jest ich 22.
W dniach 14-15 listopada 2015 r. w Bielsku Podlaskim odbyła się II Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich ,,DECHA” organizowany przez Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski oraz Bielski Dom Kultury. Festiwal ,,DECHA” został stworzony z myślą o integracji amatorskich zespołów teatralnych z całej Polski.
W festiwalu tym wziął udział Amatorski Teatr Towarzyski z Lublina, który zaprezentował przedstawienie „Miłość według Czechowa”, na który składały się jednoaktówki Antoniego Czechowa „Niedźwiedź” i „Oświadczyny”. Przedstawienie wyreżyserował Dariusz Boruch, a wystąpili w nim : Ewa Surdacka, Irena Mazur, Krzysztof Witaszek, Krzysztof Żak i Dariusz Boruch. Piosenkę własną zaśpiewał Mateusz Dąbrowski, a logistycznie pomagała Halina Smyk.
Teatr z Lublina znalazł się w gronie 7 wybranych spośród 15 zgłoszonych teatrów z całej Polski. Prezentacja Amatorskiego Teatru Towarzyskiego została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez widzów, którzy reagowali salwami śmiechu w trakcie przedstawienia i owacjami na stojąco po jego zakończeniu.
Występ Amatorskiego Teatru Towarzyskiego został również doceniony przez Jury Festiwalu a w szczególności gra Krzysztofa Żaka, który za rolę Iwana Łomowa w „Oświadczynach” otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy Aktor.
Amatorski Teatr Towarzyski jest w przededniu udziału w kolejnym festiwalu, został bowiem zaproszony do udziału w 37 Biesiadzie Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form, która odbędzie się w dniach 17– 21 lutego 2016 r. w Horyńcu – Zdroju. Przegląd organizowany jest przez Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu Zdroju.
Na Biesiadzie Teatralnej ATT zaprezentuje jednoaktówkę Antoniego Czechowa „Oświadczyny”.
Obecnie ATT jest po prapremierze (11 grudnia 2015 r.) komedii Moliera „Mieszczanin szlachcicem”. Przedsięwzięcie bardzo ambitne ze względów inscenizacyjnych i trudne aktorsko. Efekt jest dobry, na miarę amatorów, a czy śmieszny, to ocenić mogą tylko widzowie – aktorzy bawią się znakomicie.