Koncert
w sobotę 19 marca 2016 r. o godz. 18.00

Bilet – 10 zł

KONCERT
żywiołowej, oryginalnej folkowej fuzji muzyki celtyckiej, cygańskiej i bałkańskiej
z Irlandii Północnej

Balkan Uilleann Sound

q

Istniejący od 2007 r. kolektyw artystów-podróżników, miłośników muzyki tradycyjnej Irlandii oraz Bałkanów, popularyzatorów oraz animatorów muzyki folkowej z Derry w Irlandii Północnej odwiedzi Lublin w ramach polskiej trasy koncertowej z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka (17 marca) – patrona Irlandii. Trasa objęta jest patronatem honorowym Ambasady Irlandii.

Balkan Uilleann Sound w zaskakujący i niepowtarzalny sposób łączą płynącą w ich żyłach muzykę tradycyjną Zielonej Wyspy z wnikliwie studiowaną przez lata tradycją bałkańską, mieszając jednocześnie te dwa odległe style z elementami muzyki klasycznej, jazzu oraz rocka. Oryginalny pomysł na muzykę, wysoki kunszt wykonawczy oraz niezrównana energia szybko otworzyły im wrota do scen największych festiwali w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii, m.in. legendarnych festiwali WOMAD oraz GLASTONBURY, a także w innych krajach Europy. W ciągu ostatnich kilku lat zasłynęli w rodzimej Irlandii Północnej również jako promotorzy muzyki świata, organizując szereg warsztatów i koncertów muzycznych. W Derry prowadzą własny Międzynarodowy Klub Muzyczny, goszczący wielu zagranicznych wykonawców nurtu folk / world-music.

W ramach polskiej trasy koncertowej Balkan Alien Sound występować będzie z gościnnymi wirtuozami muzyki celtyckiej: Paddym Danagherem (gitara dadgad) oraz Chrisem McMullanem (dudy irlandzkie, flet). W Lublinie, z okazji obchodów święta narodowego Zielonej Wyspy, wykonają repertuar składający się w przeważającej mierze z tradycyjnej muzyki irlandzkiej we własnych aranżacjach.

Skład:

1Robert Peoples – skrzypce