w piątek 18 marca 2016 r. o godz. 18.00
Bilet 10 zł

Koncert w wykonaniu AGNIESZKI GROCHOWICZ

Dopóki ziemia kręci się

„Pieśni na Czas Wojny i (s)Pokoju”

Wykonawcy:
Agnieszka Grochowicz (wokal), akompaniować będzie zespół znakomitych krakowskich muzyków – Antoni Dębski (bass), Damian Niewiński (perkusja), Paweł Pierzchała (piano),
oraz Vitaliy Ivanov (saksofony)

image1„Pieśni na Czas Wojny i (s)Pokoju” –  to projekt o wydźwięku pro-pokojowym, anty-wojennym, będący obrazem naszych od zawsze skomplikowanych czasów – ludzkiego zamiłowania do władzy i wojny, a jednocześnie miłości i (s)pokoju. Projekt ukazuje człowieka w całej jego skomplikowanej naturze – od piekła do nieba.
Na projekt składa się kilkanaście współcześnie zaaranżowanych piosenek należących do klasyki polskiej piosenki literackiej – w tym utwory do tekstów  Jacka Kaczmarskiego, Wojciecha Młynarskiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Josifa Brodskiego, Bułata Okudżawy, Agnieszki  Osieckiej oraz Agnieszki Grochowicz i muzyki kompozytorów takich jak Marek Grechuta, Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Ewa Kornecka, Grzegorz Turnau czy Zbigniew Preisner.
Pomysłodawcą, reżyserem i wykonawcą koncertu jest Agnieszka Grochowicz, śpiewająca poetka współtworząca piosenki z czołówką kompozytorów polskiej piosenki Zygmuntem Koniecznym,Ewą Kornecka, Andrzejem Zaryckim, Januszem Grzywaczem, Hadrianem Tabęckim.
Akompaniować będzie zespół znakomitych krakowskich muzyków – Antoni Dębski (bass), Damian Niewiński (perkusja), Paweł Pierzchała (piano) oraz Vitaliy Ivanov (saksofony).

W programie:
Dopóki ziemia kręci się – Modlitwa Francois Villona – Bułat Okudżawa / • Korowód – Jan Kanty Pawluśkiewicz, Leszek Aleksander Moczulski / • Legenda o martwym żołnierzu – Brecht / • Niepotrzebni – Agnieszka Grochowicz, Andrzej Zarycki / • Szkoda Nas – Agnieszka Grochowicz, Zygmunt Konieczny / • Niech się w nas goi – Jan Wołek, Zbigniew Wodecki / • Kołysanka Rosemary – Krzysztof Komeda, Wojciech Młynarski / • Piosenka amerykańskiego żołnierza – Bułat Okudżawa / • List do świata – Andrzej Sikorowski / • Nie przerywajcie zabawy – Jan Kanty Pawluśkiewicz, Leszek Aleksander Moczulski / • Żegnaj mi Krakowie – Ewa Kornecka, Agnieszka Osiecka / • Tak jak malował pan Chagall – Wojciech Młynarski, Leopold Kozłowski / Do prostego człowieka – Julian Tuwim, zespół Akurat /• Kanapka z człowiekiem – Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski / • Imagine – John Lennon/ • Orszaki Dworaki – Agnieszka Osiecka, Jerzy Satanowski / • Jak to Bóg – Andrzej Poniedzielski, Jerzy Satanowski

————–
Agnieszka GrochowiczAgnieszka Grochowicz – wokalistka, dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki: Zygmuntem Koniecznym, Jerzym Derflem, Mirkiem Czyżykiewiczem, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem.
Koncertowała w „Piwnicy pod Baranami”, Radio Kraków, Filharmonii Opolskiej, Teatrze Małym w Tychach, krakowskim Loch Camelot, na Zamku w Niepołomicach, w Teatrze im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz w ośrodkach kultury na terenie całej Polski.
A.GrochowiczUczestniczka dorocznych Nocy Poezji organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa pod egidą Prezydenta Miasta, gdzie dorocznie premieruje projekty piosenki artystycznej.
Jej nagrania były prezentowane w Trójce, Radio Kraków, Radio Egida, Radio Szczecin, Radio Merkury, Radio Koszalin, Radio Lublin etc. Jej piosenka kołysanka „Niestosowne sny” osiągnęła I miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.
Laureatka licznych festiwali piosenki artystycznej oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
Autorka tekstów dla innych wykonawców, m.in. z krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”. Jej piosenkę nagrał również Artur Andrus.
Napisała także piosenkę na najnowszą płytę barda Mirosława Czyżykiewicza.

MUZYCY

image3Antoni Dębski
Wybitny krakowski basista jazzowy znany ze współpracy z czołówką polskich muzyków jazzowych – Jarosławem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, a także Johnem Abercrombie, Eddie Hendersonem, Karen Edwards . Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Pedagog w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

image6Paweł Pierzchała
Pianista, organista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat związany z Kabaretem Piwnica pod Baranami. Koncertuje w kraju i za granicą. Jako instrumentalista, kompozytor i aranżer udziela się w rozmaitych projektach muzycznych o szerokim spektrum tematyki i stylów – od muzyki alternatywnej, wpływów jazzu, poprzez muzykę żydowską, brzmienia etniczne i zainteresowanie awangardą.

image5Damian Niewiński
Perkusista. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. współpracuje z takimi artystami, jak: Paweł Tomaszewski, Ivo Band, Jazz Band Ball, Marek Bałata, Janusz Muniak, Curtis Johnson, Megitza, Renata Przemyk, Dj Krime, Teatr Witkacego.

image4Vitaliy Ivanov
Asolwent Kijowskiej Państwowej Szkoły Zawodowej im. R. M. Gliera (1994) oraz Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. P. I. Czajkowskiego (1999). Uczestniczył w wielu koncertach i festiwalach jazzowych w Ukrainie, Rosji, Austrii, Turcji, Niemczech oraz Polsce – zarówno jako solista, jak i lider. Został laureatem kilku jazzowych festiwali. Brał udział w nagraniu ośmiu studyjnych albumów jako solista, będąc jednocześnie autorem niektórych z kompozycji. Przez ostatni 7 lat mieszka w Polsce, koncertuje, współpracując z wieloma artystami. Jest założycielem zespołów „Vitaliy Ivanov Quartet” i „Kijów-Kraków Band”. Dwukrotnie (2006 i 2009) został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w ramach Programu Stypendialnego „Gaude Polonia”.