w poniedziałek 23 maja 2016 r. o godz. 18.00

ludw
LUBELSKI UNIWERSYTET DRUGIEGO WIEKU

międzypokoleniowy koncert roztańczonych i rozśpiewanych zespołów młodszego i starszego pokolenia

A  w  sercu ciągle maj

Niezapominajki_3_wisnia6522

Występują:
ZESPÓŁ WOKALNY PASJONATA pod dyrekcją Aliny Famares
ZESPÓŁ TANECZNY STEP UP
ZESPÓŁ TANECZNY BALERINY – kierownictwo artystyczne Renata Pyszniak
Wizażystka Barbara Maciejewska poprowadzi konsultacje kosmetyczne
pt. „Makijaż kobiety dojrzałej”

P2090105Zespoły taneczne STEP UP i BALERINY prowadzi Renata Pyszniak.
Na co dzień trenują w Domu Kultury SM Czechów. Taneczne show w wykonaniu czarujących tancerek niezmiennie wzbudza zachwyt widowni. Taniec dla tych młodych artystów to nie tylko pasja i radość, ale też sposób na barwne życie. Zespoły wystąpią z programem tańca współczesnego i rewiowego.

TANIEC WSPÓŁCZESNY
Taniec współczesny jest mieszaniną wielu tańców, jak na przykład: taniec nowoczesny, taniec jazzowy, a nawet niektórych z tańców towarzyskich.W choreografii często znajduja się elementy akrobatyki. Oparty jest na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad koncentruje się na pokazaniu emocji tancerzy, którzy prezentując układ choreograficzny starają się opowiedzieć widzowi pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści.
Taniec współczesny powstał na przełomie XIX i XX wieku jako odłam baletu pozbawionego sztywnych reguł tańca klasycznego.
Znaną prekursorką tańca współczesnego jest Isadora Duncan – jako pierwsza wystąpiła na scenie boso i w zwykłej tunice, zamiast w tzw.paczce baletowej i pointach.

TANIEC REWIOWY
Taniec rewiowy zwany też musicalowym, bazuje na klasyce, tańcu nowoczesnym i technikach jazzowych. P2090207Wykonywany jest przy melodiach zaczerpniętych ze znanych musicali, filmów muzycznych oraz do muzyki rozrywkowej, jazzowej.
Wszyscy wielbiciele tańca zapewne wiedzą czym jest Brodway – to nie tylko teatr, ale ogromne przedsięwzięcie artystyczne, które skupia inicjatywy taneczne oraz musicalowe, czyli łączące teatr z tańcem, muzyką i śpiewem. Od kiedy powstały takie musicale jak „Hair” czy „West Side Story”, świat oszalał na punkcie musicali, a świat tańca przeżył od tego czasu pewną metamorfozę. Do obowiązujących trendów tanecznych dołączyły także propozycje musicalowe: jazz dance łączone ze stylem street, modern, hip-hop, przekształcając je w styl estradowy.

DSC07320Zespół Wokalny „PASJONATA” przypomni popularne, chętnie słuchane i śpiewane przeboje.
Zespół powstał w czerwcu 2012 roku z inicjatywy członków zespołu, pod kierunkiem Aliny Famares. Prowadzi działalność artystyczną we współpracy z Domem Kultury RUTA Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.
„Pasjonata” prowadzi również działalność artystyczną na Uniwersytecie Drugiego Wieku prezentując swój program artystyczny z różnych okazji.
Dotychczasowa działalność „Pasjonaty” to: uczestnictwo w obchodach Dni Seniora, występy z różnych okazji na Uniwersytecie Drugiego Wieku, koncerty podczas akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występy w domach kultury, koncerty na festynach, udział w „Nocy Kultury”. W ramach wolontariatu zespół umila śpiewem życie mieszkańców domów opieki społecznej. W czerwcu 2015 roku brał udział w ogólnopolskim przeglądzie zespołów w Warszawie.
DSC07315W roku 2014 „Pasjonata” otrzymała puchar Prezydenta miasta Lublina.
Repertuar zespołu to piosenki o charakterze rozrywkowym prezentujące różne style muzyczne, np. country, twist, rock and roll, polka, tango, walc, samba. W programie usłyszymy: Drugi wiek, Ech mała, O mnie się nie martw, Bombonierka, Dni, których nie znamy, Rock and roll, Czerwone wino, Ciułała, Przyjdzie na to czas, W kinie, w Lublinie.

Wstep wolny