w piątek 20 stycznia 2017 r. o godz. 18.00

Bilet – 10 zł

Karnawałowy koncert liryczno – kabaretowych piosenek

Nic nam nie spadnie z nieba

w wykonaniu

AGNIESZKI ROSNERÓWNY

agnieszka-rosnerowna-z-kwartetem-smtczkowym-alla-breve

z kwartetem smyczkowym Alla Breve
w składzie:
Kinga Bocheńska-Szostak – I skrzypce, Magdalena Kamińska – II skrzypce
Izabela Krzywdziak-Jędrysek – wiolonczela, Paweł Rychlik – altówka

Artystce towarzyszy kompozytor Edward Zawiliński

W repertuarze m.in. piosenki Édith Piaf i Marleny Dietrich

agnieszka-rosnerowna_

Agnieszka Rosnerówna _ fot Marek Dybek

Agnieszka Rosnerówna wywodzi się z krakowskiego kabaretu Loch Camelot, jest laureatem nagrody publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu w 2005 r.
Od 2009 r. prowadzi wraz z mężem, kompozytorem Edwardem Zawilińskim, cykl spotkań lityczno-kabaretowych przy Czakramie w Piwnicy Gotyckiej Zamku Królewskiego w Niepołomicach.
Spotkania te są polecane przez radio RMF Classic, które zamieszcza informacje o nich na swojej stronie internetowej. By każde ze spotkań było niepowtarzalne, zapraszani są goście. Odwiedzili ich już m.in. Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski, Grzegorz Turnau, Grzegorz Halama, Marcin Daniec, Aldona Jankowska, Krzysztof Piasecki, Alosza Awdiejew, Andrzej Sikorowski, Magda Umer. Odbyło się już 68 spotkań.

Agnieszka Rosnerówna i Edward Zawiliñski_fot Marek Dybek

Program kabaretowo-liryczny Agnieszka Rosnerówna z powodzeniem wystawiła m.in.: w Teatrze Bagatela w Krakowie w ramach Małych Form Teatralnych,Teatrze Witkacego w Zakopanem, Teatrze Piosenki we Wrocławiu, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Występowała również poza granicami kraju na zaproszenie środowisk polonijnych (dwukrotnie Bruksela, czterokrotnie Wiedeń, Frankfurt nad Menem, Budapeszt, Tunis).

Agnieszka Rosnerówna współpracuje od paru lat z Krakowskim Salonem Poezji (dwukrotnie występowali w Krakowie, trzykrotnie w Nowy Targu, w Teatrze Muzycznym Poznaniu, trzykrotnie w Operze Sląskiej w Bytomiu).

Edward Zawiliński jest kompozytorem większości śpiewanych przez Agnieszkę Rosnerównę utworów.

Kwartet smtczkowy - ALLA BREVE_fot Marek Dybek

Członkami kwartetu „Alla Breve” są muzycy współpracujący na co dzień z Orkiestrą Beethovenowską.
Kinga Bocheńska-Szostak – I skrzypce
Magdalena Kamińska – II skrzypce