w czwartek 12 stycznia 2017 r. o godz. 18.00

występują:
Zespól PASJONATA pod dyrekcją Aliny Famares
Społeczne Ognisko Baletowe pod dyrekcją Alicji Kowalczyk

20160612_1082Społeczne Ognisko Baletowe od 1956 roku zajmuje się promocją tańca artystycznego wśród dzieci i młodzieży, począwszy od podstaw rosyjskiego baletu klasycznego aż po nowatorski taniec współczesny.
Od 1989 roku Społeczne Ognisko Baletowe działa w ramach Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca. Dyrektorem Ogniska jest Alicja Kowalczyk.
Corocznie na zakończenie roku szkolnego uczniowie Ogniska prezentują przed widownią lubelską widowiska baletowe występując razem z profesjonalnymi artystami baletu, m.in. z Teatru Wielkiego Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej we Lwowie. Reżyserem spektakli jest uznana reżyser Natasza Ziółkowska-Kurczuk.
Uczniowie Ogniska prezentują swoje taneczne umiejętności również poza granicami kraju; ostatnio na scenie Teatru Wielkiego Opery i Baletu im. J. K. Tyla w czeskim Pilznie, podczas Międzynarodowej Gali Tańca (29 listopada 2015).
Nauka w Społecznym Ognisku Baletowym stwarza możliwość dalszej edukacji w profesjonalnych szkołach i zespołach baletowych. Absolwentkami Ogniska są m.in. popularne aktorki: Anna Próchniak i Anita Sokołowska oraz Ewelina Kruk – tancerka Teatru Rampa i Opery Podlaskiej.
W 2017 roku Społeczne Ognisko Baletowe obchodzić będzie Jubileusz 60-lecia pracy wychowawczej i artystycznej (czerwiec – lipiec).

dsc07638Zespół Wokalny „PASJONATA”
Zespół powstał w czerwcu 2012 roku z inicjatywy członków zespołu, pod kierunkiem Aliny Famares. Prowadzi działalność artystyczną we współpracy z Domem Kultury RUTA Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.
„Pasjonata” prowadzi również działalność artystyczną na Uniwersytecie Drugiego Wieku prezentując swój program artystyczny z różnych okazji.
Dotychczasowa działalność „Pasjonaty” to: uczestnictwo w obchodach Dni Seniora, występy z różnych okazji na Uniwersytecie Drugiego Wieku, koncerty podczas akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występy w domach kultury, koncerty na festynach, udział w „Nocy Kultury”. W ramach wolontariatu zespół umila śpiewem życie mieszkańców domów opieki społecznej. W czerwcu 2015 roku brał udział w ogólnopolskim przeglądzie zespołów w Warszawie.
W roku 2014 „Pasjonata” otrzymała puchar Prezydenta miasta Lublina.
Repertuar zespołu to piosenki o charakterze rozrywkowym prezentujące różne style muzyczne.