w piątek 13 stycznia 2017 r. o godz. 18.00
Bilet 10 zł

Znów mnie znajdziesz pod choinką

bez-nazwy-1

Basia Stępniak-Wilk z Zespołem

Wykonawcy:
Basia Stępniak-Wilk (śpiew)
Jasiek Kusek (fortepian)
Paweł Solecki (fagot, melodica, EWI, cajon)

Święta Bożego Narodzenia trwają w naszych sercach dłużej niż dwa kalendarzowe dni – bo jeszcze wybrzmiewają kolędy, bo w oknach domów i sklepowych witrynach mienią się błyskotki na choinkach. Ale głównie trwają dlatego, że to my chcemy zachować tę atmosferę ciepła, miłości lub choć wzajemnej życzliwości, z którymi ten czas nam się kojarzy.

W autorskich piosenkach, niekiedy pastorałkach, Basia Stępniak-Wilk przekonuje nas, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko próba zbliżenia się do Nowonarodzonego, ale także do siebie nawzajem. Śpiewa – to lirycznie, to z przymrużeniem oka – o tym, że pod choinką można znaleźć prezenty, choćby słodko-gorzką „Bombonierkę”, ale można też znaleźć miłość drugiej osoby, miłość wyrażoną nawet samą jej obecnością. A jeśli trafi się samotność, to zawsze tuż obok unoszą się anioły, które wytrwale i skutecznie pracują nad prostowaniem naszych ścieżek.
basia-ste%cc%a8pniak-wilkTyle nam się przydarzyło
przez ten rok
I znów świeca szepcze miło
„Wesołych Świąt!”
Tyle nam się przydarzyło
Przy mnie siądź…
Czy to święta, czy to miłość
dziś nasz dom
czy to święta, czy to miłość
ten nasz dom

basia-kameralnie-fot-z-pajewski

Basia Stępniak-Wilk fot. Marek Dybek

Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Na imponującej liście nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom jest m.in. I miejsce i Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. Basia została wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa w dziedzinie „sztuka estradowa”, otrzymała także – za całokształt swoich scenicznych dokonań – prestiżową Nagrodę Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego. Jej piosenki ( m.in. „Bombonierka” – duet z Grzegorzem Turnauem i „Słodka chwila zmian”) gościły na najwyższych listach przebojów radiowej Trójki i listach wielu innych rozgłośni – polskich i polonijnych.

jasiek-kusek_fot-marek-dybekJasiek Kusek zaliczany jest do grona najbardziej utalentowanych akompaniatorów towarzyszących wykonawcom szeroko rozumianej piosenki artystycznej. Obdarzony unikatową umiejętnością „słuchania” estradowych partnerów i współtworzenia – wraz z nimi – prawdziwych kreacji w tej dyscyplinie. O jego akompaniament zabiegają znaczący wykonawcy piosenki literackiej i aktorskiej. Multiinstrumentalista. Jeden z najzdolniejszych pianistów i aranżerów młodego pokolenia, z zamiłowania także gitarzysta i basista. Student Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat nagród i wyróżnień dla najlepszego akompaniatora na festiwalach piosenki artystycznej, w tym na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku (dwukrotnie – 2009 i 2011) i Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009).

Paweł SoleckiPaweł Solecki – fagocista, w 1998 roku ukończył z wynikiem celującym studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. K. Siudmaka. Jest laureatem krajowych konkursów muzycznych oraz stypendystą kilku fundacji, m.in.: International Music Camp w 1989 r., Europejskiej Fundacji Mozartowskiej w latach 1994-95, Fundacji Sztuki Młodych 1989-91. Finalista Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. A. Tansmana w Łodzi (1998) oraz Międzynarodowego Konkursu „Praska Wiosna” w Pradze (2002). W 1996 roku występował na prestiżowym festiwalu w Schwetzingen. W sezonie 2004/05 był pierwszym fagocistą Libańskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Bejrucie. Jest członkiem Krakowskiego Tria Stroikowego, z którym w 2005 roku nagrał dla wytwórni DUX płytę z muzyką kompozytorów polskich napisaną na trio stroikowe. Od listopada 2006 roku jest muzykiem krakowskiej poetki i pieśniarki Basi Stępniak-Wilk.