Spektakl
w czwartek 9 lutego 2017 r. o godz. 18.30

Żywiołowe widowisko taneczneplakat

„Flamenco po polsku” to spektakl, w którym usłyszą Państwo znane polskie utwory, wykonywane przez polskich wykonawców w wersji flamenco. Tancerki zatańczą do muzyki Chopina, piosenek Marka Grechuty, Piotra Szczepanika czy Agnieszki Osieckiej.

realizacja filmu – Zenon Krawczyk

***

Zabierzemy Państwa na małą stacyjkę, przez którą przewijają się podróżni z bagażem wspomnień, uczuć, radości i smutków. Żal, tęsknota, miłość, nadzieja brzmią tak samo, niezależnie od tego, czy wyrażane są po polsku czy po hiszpańsku, a wytańczyć można je z taką samą pasją w Lublinie i w Sewilli.
Spektakl trwa około 40 min. Przeznaczony jest dla miłośników tańca w każdym wieku.
Autorką pomysłu i kompozycji spektaklu oraz części choreografii jest Magdalena Budyn- Kulik. Od wielu lat jest instruktorką tańca flamenco i autorką licznych choreografii. „Flamenco po polsku” jest jej piątą większą formą taneczną. Pierwszą z nich był spektakl flamenco „Muzeum Prado nocą” z 2012 r., opowiadający o nocy w muzeum widzianej oczami nocnego stróża, który opowiadał o obrazach, będących pretekstem do pokazania różnych stylów tańca (flamenco). Drugi spektakl z 2014 r. pt. „Piosenka o smutnej i skomplikowanej miłości” przedstawiał różne odcienie miłości jako uczucia skomplikowanego i nie zawsze przynoszącego tylko pozytywne emocje. Kolejny spektakl przygotowany został w 2015 r. i nosił tytuł „Kolory tańca/kolory życia/zmiany”. W 2016 r. wystawiony został spektakl „Flamenco w Krainie Czarów”, oparty na znanym opowiadaniu Lewisa Carolla. Wędrówka Alicji przez magiczny świat stanowiła pretekst do pokazania różnych stylów flamenco, wzbogaconych także o elementy tańca brzucha oraz tańca współczesnego.

Program:

1. Malaguenia – wyk. Czesław Wydrzycki – choreografia i wykonanie Magdalena Budyn-Kulik
2. Chopin w Andaluzji (Walc Op. 28, nr 4) – wyk. Michał Czachowski, choreografia i wykonanie Justyna Oleszczuk oraz Magdalena Budyn-Kulik
3. Vete mi corazón (Uciekaj, moje serce) – sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski, wyk. Magdalena Navarrete i Stanisław Sojka- choreografia Magdalena Budyn-Kulik, tańczy Joanna Dudek
4. Ronda del fuego – sł. Gabriala Mistral, wyk. Ewa Demarczyk- choreografia i wykonanie Justyna Oleszczuk, z udziałem I. Bogusz, E. Jankowskiej, A. Łuki, I. Stebłowskiej
5. Nunca mas – sł. Piotr Szczepanik – choreografia Magdalena Budyn-Kulik, tańczą Magdalena Budyn-Kulik i Marek Kulik
6. El ultimo domingo – sł. Zenon Fiedwald, muz. Jerzy Petersburski, wyk. Magdalena Navarrete, choreografia Magdalena Budyn-Kulik. Tańczą: Iwona Bogusz, Joanna Dudek, Ewa Jankowska i Magdalena Budyn-Kulik
7. Salvar del olvidio (Ocalić od zapomnienia) – sł. Konstanty Ildefons Gałczyński, muz. Marek Grechuta, wyk. Magdalena Lechowska, choreografia i wykonanie Justyna Oleszczuk
8. Dias que no han llegado (Dni, których jeszcze nie znamy) – Marek Grechuta, wyk. Magdalena Lachowska, choreografia Magdalena Budyn-Kulik, tańczą: Ewa Jankowska, Agata Łuka, Iga Stebłowska
9. Cała sala śpiewa z nami, wyk. Jerzy Połomski, choreografia Magdalena Budyn-Kulik, tańczy zespół

W spektaklu „Flamenco po polsku” bierze udział 8 osób.
iwonaIwona Bogusz (Podróżna) – tańczy od wielu lat pod okiem polskich i zagranicznych instruktorów, brała udział w licznych koncertach i pokazach solowych, umiejętnie łącząc różne techniki tańca, także przy tworzeniu własnych choreografii.
magdaMagdalena Budyn-Kulik (Kobieta za ladą) – zajmuje się tańcem od wielu lat. Jest dyplomowanym instruktorem tańca. Flamenco poznawała, ucząc się u hiszpańskich i polskich nauczycieli. W choreografiach flamenco wykorzystuje znajomość także innych technik tanecznych, m.in. tańca współczesnego, jazzowego czy klasycznego. Prezentowała się widzom zarówno w spektaklach tanecznych, jak i pokazach solowych.
asiaJoanna Dudek (Podróżna) – od dziecka zajmuje się tańcem, trenując różne style i techniki- taniec współczesny, balet klasyczny, taniec brzucha, tribal, flamenco. Jest instruktorką tańca brzucha, odnosi sukcesy w międzynarodowych konkursach tańca. Bierze udział w licznych projektach tanecznych. Ma bogate doświadczenie sceniczne i choreograficzne.
ewaEwa Jankowska (Podróżna) – flamenco zajmuje się od kilku lat. Po raz pierwszy trafiła na zajęcia flamenco w ramach kursu „Taniec dla dorosłych” i od tego czasu kontynuuje naukę, biorąc także udział w koncertach i pokazach.
agataAgata Łuka (Podróżna) – trenuje różne techniki taneczne – taniec brzucha, tribal, balet klasyczny, flamenco. Jest instruktorką tańca brzucha. Tańczy od wielu lat pod okiem polskich i zagranicznych instruktorów, brała udział w licznych koncertach i pokazach solowych, umiejętnie łącząc różne techniki tańca, także przy tworzeniu własnych choreografii.
justynkaJustyna Oleszczuk (Kelnerka) – z flamenco zetknęła się w ramach lekcji w szkole i od tego czasu intensywnie pogłębia swoje umiejętności taneczne, ucząc się w kraju i za granicą. Pomimo młodego wieku ma bogate doświadczenie sceniczne i choreograficzne. Od niedawna jest również instruktorką flamenco.
igaIga Stebłowska (Podróżna) – flamenco zajmuje się od niedawna, ale intensywne ćwiczenia pozwoliły jej szybko zdobyć niezbędne umiejętności, które prezentowała w koncertach i pokazach.
marek

Marek Kulik.