w piątek 10 marca 2017 r. o godz. 18.00

!!!   BRAK WOLNYCH MIEJSC   !!!

URSZULA MAKOSZ i JAN SZLACHTA

Urszula Makosz

w nastrojowym koncercie polskich standardów

Umówiłem się z nią w Cafe Fogg

akompaniować będą znakomici krakowscy muzycy z Piwnicy pod Baranami
Paweł Pierzchała (fortepian) i Michał Półtorak (skrzypce)

Urszula MakoszPrezentujemy koncert, który dzięki klasycznie i nastrojowo zaaranżowanym utworom oddaje niezwykły klimat przedwojennych eleganckich lokali, gwarnych, zadymionych, niezwykłych… Przy tych piosenkach ludzie spotykali się, rozmawiali, tańczyli i zakochiwali w sobie. Pragniemy oddać ten nastrój i tradycję muzykowania dla eleganckich pań i panów, a naszych słuchaczy zabrać w podróż w czasie do słynnej Cafe Fogg.
W naszym repertuarze znajdują się niezapomniane piosenki śpiewane niegdyś przez Mieczysława Fogga, Ordonkę, Adama Astona, Marlenę Dietrich. Można tu usłyszeć utwory takie jak „Jesienne róże”, „Ta ostatnia niedziela”, „Na pierwszy znak”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Już nigdy”; można też zatańczyć walca lub tango…

2015_IMG_8844bUrszula Makosz
Pieśniarka, występuje z solowymi recitalami, realizuje różnorodne projekty muzyczne, od czasu do czasu bierze udział w spektaklach muzycznych. Występuje w kraju i za granicą, m.in. w Szwecji, Kanadzie, Niemczech i na Słowacji. Stypendystka KlezKanady i gość programu „East meets West” w Kanadzie. Współpracuje z Michałem Półtorakiem, Pawłem Pierzchałą, Michaelem Jonesem, Krzysztofem Cyranem, zespołem Klezzmates, Christianem Dawidem, Michałem Chytrzyńskim, Michałem Zabłockim, Dorotą i Darkiem Wasilewskimi. Prywatnie mama, miłośniczka zwierząt i wegetarianka, z zawodu technik weterynarii.

foggfolder.pubJan Szlachta
Wokalista, pianista, altowiolista, konferansjer oraz aktor. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Wieloletni pracownik Opery Krakowskiej. Odbył tournée po Polsce Południowej z Midlands Hospital Choir z Birmingham, w którym jako solista zaśpiewał Five Mystical Songs Vaughana Williamsa. Czynnie współpracuje z Chórem Polskiego Radia w Krakowie oraz chórem Pro Musica Mundi. Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez śpiewaków światowej sławy takich jak Ryszard Karczykowski, Lothar Odinus.

Paweł Pierzchała
Pianista, organista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat związany z Kabaretem Piwnica pod Baranami. Koncertuje w kraju i za granicą. Jako instrumentalista, kompozytor i aranżer udziela się w rozmaitych projektach muzycznych o szerokim spektrum tematyki i stylów – od muzyki alternatywnej, wpływów jazzu, poprzez muzykę żydowską, brzmienia etniczne i zainteresowanie awangardą.

Michał Półtorak
Polski skrzypek występujący m.in. w zespole Grzegorza Turnaua, członek grupy Anawa od 1976 roku i jej kierownik muzyczny od roku 1980, występujący i nagrywający z Markiem Grechutą. Od wielu lat gra na skrzypcach (a także na mandolinie) w Piwnicy pod Baranami, gdzie grają także jego dzieci – Maciej i Agata Półtorakowie.