w czwartek 4 maja 2017 r. o godz. 18:00

Uroczysty koncert z okazji
 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r.
i 72. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej

w wykonaniu kwartetu klarnetowego

Claribel_logo 2

Andrzej Schab – klarnet, klarnet Es / Jaremi Zienkowski – klarnet
Krzysztof Rogowski – klarnet, saksofon sopranowy / Dariusz Dąbrowski – klarnet basowy

Zdjecie

Deux Polonaises – Fryderyk Chopin, Kujawiak – Henryk Wieniawski, Valse – Fryderyk Chopin, Cztery tańce polskie (wybór) – Aleksander Tansman, Polonez z filmu „Pan Tadeusz” – Wojciech Kilar, Czterdziestolatek – temat z filmu – Jerzy Matuszkiewicz, Suita z filmu Vabank – Jerzy Matuszkiewicz, Czardasz – Vittorio Monti, Skrzypek na dachu – suita z musical’u – Jerry Bock, Creole jazz – Acker Bilk

Prowadzenie wieczoru – Ewa Hadrian

2Kwartet klarnetowy „Claribel” rozpoczął działalność koncertową 2001 roku. Zespół brał udział w 41 festiwalach muzycznych w kraju, odbył 9 wyjazdów zagranicznych (Niemcy – 2001, Szwecja – 2003, Włochy – 2005, Rosja (Ural, Syberia) – 2005, Belgia – 2007, 2011) Australia 2013 (Sydney, Canberra, Melbourne), Francja 2014 – Paryż, Czechy 2016 – Praga. W 2005 roku w wydawnictwie muzycznym „Acte Prealable” wydał dwie płyty – „Dwa światy” oraz „Muzyczna podróż”.
Koncertował podczas uroczystości organizowanych przez Ambasadę USA w Warszawie, Konsulat Honorowy Wielkiej Brytanii w Lublinie i Konsulat Ukrainy w Lublinie.
Dokonał nagrań dla Radia Lublin oraz TV Lublin (do programów „Teledzień”, „Przeglądarka Kulturalna”, „Regiony Kultury” i „Złoty Wieszak” – pokaz mody). Koncertował podczas Poranka Muzycznego transmitowanego na żywo ze studia koncertowego S1 Polskiego Radia w Warszawie. Zespół specjalnymi koncertami uświetnia uroczystości organizowane z różnych okazji przez Miasto Lublin, Samorząd Województwa Lubelskiego, liczne firmy i instytucje działające na terenie całego kraju. W trakcie 15-letniej działalności wykonał ok. 300 koncertów.
Repertuar zespołu obejmuje kompozycje pisane specjalnie na kwartet klarnetowy, jak również aranżacje utworów kompozytorów muzyki poważnej np.: G. F. Haendla, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, L. van Beethovena, A. Dworzaka, C. Debussy’ego, P. Czajkowskiego, S. Prokofiewa, N. Paganiniego, F. Farkasa, J. Straussa, G. Bizeta, E. Griega, L. Bernsteina.
Oddzielną grupę wykonywanych kompozycji stanowią opracowania utworów muzyki rozrywkowej takich kompozytorów jak: D. Ellington, G. Gershwin, I. Berlin, C. Jobim, S. Joplin, A. Piazzola, W. C. Handy, H. Mancini, G. Jenkins, McCarty czy P. Nagle.

www.claribel.pl

Bez nazwy-1