we wtorek 30 maja 2017 r. o godz. 18.00

Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza
Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej w Lublinie

koncert poświęcony rodzicom i dzieciom
z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

Rodzice i my

W części artystycznej wystąpią
dzieci i znane zespoły wokalne

image1Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP w Lublinie działa od 2007 r. Członkami Klubu są seniorzy, osoby młode, pedagodzy i psycholodzy, studenci lubelskich uczelni, słuchacze LUTW. Opiekunami grup studenckich są: profesor Małgorzata Szepietowska z Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS oraz mgr Ewa Żminda z UMCS.
GŁÓWNYM CELEM Klubu jest: ŚWIADOMA, DOBROWOLNA I NIEODPŁATNA „POMOC płynąca z głębi serca” na rzecz innych, z którymi nie wiążą się więzi rodzinne.
Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP podejmuje różne działania na terenie miasta Lublina, pomagając osobom starszym i dzieciom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Działalność Klubu skierowana jest do społeczności lokalnej, osób chorych i samotnych oraz dzieci specjalnej troski. Naszym wyzwaniem jest rozwijanie współpracy międzypokoleniowej. Głównym zadaniem Klubu jest integracja wolontariuszy, młodych i seniorów, promowanie wolontariatu oraz ziałalność edukacyjna. W pomoc, jaką niesiemy innym, angażujemy wielopokoleniową grupę wolontariuszy: osoby 55+, studentów, młodzież i uczniów.
Członkowie Klubu organizują: akcje pomocy ludziom starszym, biednym, samotnym i chorym. W okresie przedświątecznym akcję DAR CZASU I SERCA dla osób, które nie mają kontaktu z światem zewnętrznym, akcję MIKOŁAJ PRZY ŁÓŻKU CHOREGO dla ciężko chorych pensjonariuszy Zakładu Opieki Leczniczej w Lublinie, akcję Mikołajkową dla dzieci z rodzin kryzysowych. Wolontariusze współpracują ze Świetlicami Wsparcia – prowadzą zajęcia plastyczne z dziećmi, pracują na rzecz społeczności lokalnej, organizują imprezy, festyny z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Dnia Seniora, obchodów Dnia Dziecka i Matki, prowadzą też warsztaty plastyczne aktywizujące seniorów w Klubach Seniora. Organizują warsztaty aktywizujące osoby pozostające bez pracy, niezaradne życiowo. Współpracują z organizacjami pozarządowymi w kraju i za granicą.

Elżbieta Iwanicka
Koordynator Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza TWWP, koordynator Lubelskiego centrum Aktywizacji Seniorów TWWP w Lublinie, Członek Wojewódzkiej Rady DS. Polityki Senioralnej
Na uroczystości wystąpią:
ZESPÓŁ WOKALNY „PASJONATA ”
Zespół wokalny „PASJONATA” powstał w czerwcu 2012 roku z inicjatywy członków zespołu, pod kierunkiem Aliny Famares. Zespół prowadzi działalność artystyczną we współpracy z Domem Kultury „RUTA” Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby w Lublinie.

Duet wokalny ALINA I RYSZARD
Dzieci ze Specjalnego Ośrodek a Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiejw Lublinie. Teatr „Rekwizyt” przedstawi spektakl autorstwa Zofii Wójcik „Bajeczka o małpce”: – opiekun teatru Ewa Paterkowska, scenografia Dorota Polonis, opracowanie muzyczne Agnieszka Stunio.
Przy szkole działa Internat .Troskliwa i ciepła opieka wychowawców, zapewnia dzieciom bezpieczeństwo i poczucie klimatu ,,domowego ogniska”. To tutaj, dzięki różnym formom zajęć praktycznych rozwijane są zainteresowania, możliwości oraz umiejętności potrzebne w życiu codziennym.
AGATA POPŁAWSKA ze Specjalnego Ośrodeka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie. Technikum Masażu

ZESPÓŁ MARKO: solistka AGNIESZKA ZARZYCKA i pod kierunkiem Marka KOWALA reprezentują Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie przy ulicy Doświadczalnej 46, które prowadzi Ośrodek Kompleksowej Rechabilitacji, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Świetlicę Integracyjną i zrzesza 210 członków z Lublina i województwa. Prezesem Stowarzyszenia jest Alina Starek.
Na uroczystości wystąpią uczniowie z Ogniska Umuzykalniającego przy Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. w Lublinie pod kierunkiem Anety Dąbskiej, absolwentki Wokalistyki Jazzowej i Estradowej.
Dzieci z lubelskich szkół
Zespół taneczny Domu Kultury LSM