W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM


Informacje o bieżących ustaleniach
prosimy śledzić na naszej stronie

Spotkanie z projekcją filmów 
w środę 31 maja 2017 r. o godz. 18.30

Wstęp wolny

Spotkanie z psychologiem i terapeutą 
Anną Marciniak

Twój mózg = Twoje życie

s

ulotka.pdf


Nie daj się zwieść swoim emocjom. Przez to, co czujesz, świat nie staje się ani zły ani dobry. Jeśli zdarza Ci się, że bezwiednie poddajesz się swoim myślom, lękom i obawom, to nie FAKTY, a emocje kształtują Twoje życie. Popychają Cię do budowania lub niszczenia tego, co Cię otacza. Ból emocjonalny staje się tak silny, że zostawia „rozległe blizny”, które potem umysł wykorzystuje, aby nakreślać wizję całego życia, często opierając się na tym „trwałym śladzie”.
Dlatego warto leczyć „rany emocjonalne” aż do całkowitego ich wygojenia

JEŚLI CZUJESZ ZŁOŚĆ, to użyj tej energii i ukierunkuj ją, umiarkowana agresja jest lepsza niż depresja. Lepiej ryczeć jak lew niż popiskiwać jak myszka
JEŚLI CZUJESZ BEZRADNOŚĆ, to przyznaj się do tego, że jesteś bezradny i nie wiesz, co masz robić. Poszukaj porady u kogoś, kogo darzysz zaufaniem.
JEŚLI CZUJESZ ŻAL, zrób szybko rachunek sumienia. Pomyśl nie tylko o sobie. Posłuchaj opinii innych ludzi, nawet wtedy, kiedy się z nimi nie zgadzasz. Pomyśl co czuli inni w tej sytuacji. Potem wybacz wszystko, cokolwiek było Ci uczynione, ponieważ tylko Ty nie będziesz spał spokojnie przez ten żal. Zwolnij tę osobę bądź los z winy za to, co Cię spotykało. Żal nie obroni Cię przed ponownym zawodem ze strony ludzi lub okoliczności. Poczuj się dobrym silnym człowiekiem i idź dalej w życie
JEŚLI CZUJESZ SMUTEK,  pomyśl o tym, że znasz ten stan, on przemija. Zastanów się nad przyczyną smutku może ciągle pojawia się z tego samego powodu.
JEŚLI CZUJESZ CHAOS, poplątanie, zacznij spokojnie oddychać, oczyść umysł, odpuść kontrolę i zrezygnuj z rozwiązywania czegokolwiek – trwaj tak parę minut, pomału przypłyną do ciebie myśli i zrobisz następny krok.

Przestań zanurzać się w tym, co czujesz, jaki jesteś, co cię drażni, skończ z ukrywaniem niezadowolenia, działaj, opisz swoje wspomnienia, szukaj odpowiednich ludzi do związku i przyjaźni. Odrzuć nałogi i odżywiaj się tak, aby wspomagać twój najważniejszy organ – MÓZG.
Późne małżeństwo= szansa szczęście
Badania psychologiczne wykazują, że późne zawarcia małżeństwa daje większą szansę stabilności związku. Dowodzą, że może wynikać to ze świadomości osób dojrzałych. Ludzie, którzy związek małżeński zawierają później, lepiej znają siebie i dokładnie wiedzą, czego odczekują od swojego partnera. To ułatwia odpowiednie dopasowanie się obojga małżonków. Sekretem udanego związku jest umiejętność zrównoważenia trzech sfer życia: pracy, rozrywki i aktywności społecznej. Umiejętność zachowania prawidłowych proporcji, to najczęściej domena osób po trzydziestce. Pary biorące ślub w młodszym wieku muszą liczyć się z ryzykiem, że ich początkowe dopasowanie może okazać się słabsze wraz z upływem czasu i przybywającymi doświadczeniami. Kolejnym czynnikiem wpływającym na trwałość pożycia w małżeństwie jest wykształcenie. Osoby z dobrą edukacją rzadziej spotykają się z problemami finansowymi, które bywają częstym powodem najpoważniejszych małżeńskich kłótni.

Syty = szczęśliwy?
Popularną teorią jest, że jedzenie daje szczęście. Okazuje się jednak, że choć niektóre produkty chwilowo poprawiają samopoczucie, na dłuższą metę przynoszą szkodę naszej psychice. To, czym się odżywiamy, ściśle wiąże się z kondycją ludzkiego organizmu, co z kolei bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Nadużywając wysoko przetworzonej żywności, cukru, soli itp. godzimy się na choroby. W tym miejscu pojawia się pytanie, co właściwie jeść w czasach, kiedy wszystko jest skażone chemią. Najważniejsze są produkty zawierające kwasy tłuszczowe Omega-3 lub Omega-6 oraz naturalne tłuszcze zawarte w owocach, które odżywią i wzmocnią mózg.

Papierosy gwarantują zły nastrój
To, że palenie papierosów  wywołuje choroby, wiedzą nawet dzieci. Niestety, mało kto wie, że palenie ma bezpośredni wpływ na naszą psychikę. Badania wykazały, że co drugi człowiek cierpiących na choroby psychiczne, to uzależniony od nikotyny. Palacze twierdza, że palenie pomaga im się odstresować. Okazało się jednak, że rzucenie palenia ma istotny wpływ na wynik terapii. Często prowadzi do całkowitego i szybkiego wyleczenia, pomimo tego, że początkowy okres odstawienia nikotyny wywołuje spadek kondycji psychicznej. Wniosek z tego, że jeśli gnębi cię zły nastrój, to papieros może jeszcze go pogorszyć.

Nie wszystko przemija
Najgorsze chwile w życiu ludzie starają się przeczekać, później spychają wstydliwe emocje i przeżycia w głąb siebie. Chcą zapomnieć i iść dalej przez życie. Są tacy, którzy uciekają daleko od miejsc lub osób, które sprawiły im ból. Niestety, „ziarno bólu” podąża wraz z nimi, ukryte gdzieś na dnie podświadomości.
Można to porównać do złamanej nogi, nie da się na niej iść, bo boli. Znane są jednak wypadki, kiedy pod wpływem silnego stresu ludzie jeszcze kawał drogi na złamanej nodze przeszli, uszkadzając ją trwale.
Byli też tacy, którzy zamiast nogę leczyć używali środka znieczulającego twierdząc: „mogę iść dalej”, niestety kończyło się to zawsze tragicznie.

Zapraszam na spotkanie o naturalnych sposobach na poprawę pamięci.
Anna Marciniak

Kalendarz wydarzeń
Maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją