Wernisaż

Magdalena Słomska

Ptaki. Kwiaty. Kobiety.

Ptaki. Kwiaty. Kobiety.

– to tytuł wystawy i – jednocześnie – ulubione motywy autorki.
Prace Magdaleny Słomskiej często tworzą cykle kilku obrazów komunikujących się ze sobą, dopełniających się kompozycyjnie, tworzących swój mały świat.

Jest to świat pełen harmonii, prostych form, nasyconych barw, subtelnej dekoracyjności.

Na wystawie zobaczymy prace powstałe na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Kwiaty – utrzymane w grantowo-zielono-białej kolorystyce, tworzące spójna całość kompozycyjną z passe-partout.

Kobiety – smukłe, odrealnione, dekoracyjne i tajemnicze.

Ptaki – w grupkach, rzędach, długonogie, długoszyje, brzuchate, skrzydlate, pochłonięte sobą albo zastygle w eleganckich pozach.

Ona i on – małe ilustracyjne obrazki, swoiste portrety psychologiczno-sytuacyjne nas samych, a może konkretnych osób…

Magdalena Słomska

Odkąd została poddaną Teresy (swojej kotki) jest zwolenniczką monarchii absolutnej z elementami tyranii.

Studiowała historię sztuki.

Na co dzień maluje na papierze, kartonie, farbami wodnymi (tempery + akwarele).

Jej prace mają zdecydowanie dekoracyjny charakter, przedstawiają: kobiety, ptaki, drzewa, kwiaty.

Małe, ciepłe obrazki z serii Ona/On to z kolei nietypowe portrety sytuacyjne.

Jest autorką ilustracji do bajek i opracowań graficznych (współpracuje
z wydawnictwem „Mimochodem” www.mimochodem.com.pl)

Jej prace można kupić w galeriach:
• galeria „Witryna” www.galeria-witryna.pl w Lublinie

• galeria „Czerwone Wino” www.czerwonewino.eu w Kazimierzu Dolnym

• maluje także na zamówienie.

Za każdym razem, kiedy ktoś wiesza jej obraz na swojej ścianie, przeżywa ogromną radość.

magdalenaslomska.art.pl