w poniedziałek 27 listopada 2017 r. o godz. 18.00

Bilet 10 zł       BILETÓW BRAK

Teatr Piosenki Francuskiej w Krakowie

YAGA – Jadwiga Kowalik

Koncert piosenek francuskich i polskich

Mów do mnie o miłości

PIAF, GRECO, AZNAVOUR,
RODOWICZ, DEMARCZYK, PRZYBYLSKA

Artystce towarzyszyć będą:
Michał Półtorak – skrzypce, Walentyn Dubrowskij – akordeon, fortepian

W programie usłyszymy:
Viens viens, Padam padam, La vie en rose, Sous le ciel de Paris, Milord, La vie c’est vite, Deux guitares, Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, Parlez moi d’amour, Skrzypek Hercowicz, La Javanaise, Non Monsieur je n’ai pas 20 ans, Le feuilles mortes, Pamiętasz była jesień, Mon Dieu, La boheme, Natalie

Jadwiga Kowalik – Yaga, związana z Teatrem Essaion w Paryżu jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendystką prestiżowego paryskiego „Conservatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.
Artystka z sukcesami swoje koncerty prezentowała w całej Polsce, a także na scenach Paryża i Nowego Jorku.

Walentyn Dubrowskij, multiinstrumentalista (fortepian, akordeon, melodika, gitara, bas), akompaniator, aranżer. Ukończył Wydział Muzykologii Państwowego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Od 1993 roku mieszka w Krakowie, gdzie pracuje z wieloma artystami i zespołami artystycznymi.

Michał Półtorak – polski skrzypek występujący m.in. w zespole Grzegorza Turnaua, członek grupy Anawa od 1976 roku i jej kierownik muzyczny od roku 1980, występujący i nagrywający z Markiem Grechutą. Od wielu lat gra na skrzypcach (a także na mandolinie) w Piwnicy pod Baranami, gdzie grają także jego dzieci – Maciej i Agata Półtorakowie.