czwartek 29 listopada 2012 r.

Spotkanie medyczne

Prostata – prawda i mity

prowadzenie

lekarz medycyny Karol Dudka

Lekarz medycyny Karol Dudka – absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Chirurg, związany z Oddziałem Urologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie od lat 90-tych. Wykładowca na konferencjach organizowanych m.in. pod auspicjami PAN. Społecznik odznaczony Srebrną Odznaką Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę „MATIO”.

Lubelski Oddział Stowarzyszenia UroConti powstał 23 maja 2007 roku.
Siedziba Oddziału mieści się przy ul. K. Leszczyńskiego 23, pok. 205. Funkcję konsultantów medycznych Lubelskiego Oddziału UroConti pełnią: ginekolog dr n. med. Monika Maciejczyk-Pencuła oraz urolog dr Krzysztof Zajączkowski. Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” zrzesza osoby z problemem nietrzymania moczu. Stowarzyszenie zostało założone przez grupę aktywnych osób, które chcą pomóc sobie i innym pacjentom borykających się z tym problemem. Każdy, kto ma problem nietrzymania moczu, może zostać członkiem Stowarzyszenia i aktywnie włączyć się w jego działalność.

Misja Stowarzyszenia UroConti.
Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” to organizacja działająca na rzecz poprawy jakości życia osób z problemem nietrzymania moczu.

Wizja Stowarzyszenia UroConti:

• poprawa jakości życia osób z NTM;
  • wsparcie dla osób z problemem nietrzymania moczu i ich rodzin;
  • popularyzacja wiedzy na temat metod leczenia nietrzymania moczu;
  • wzrost świadomości społecznej na temat NTM;
  • współpraca z organizacjami pacjentów;
  • realizacja zadań statutowych Stowarzyszenia.

Członkowie Stowarzyszenia mogą:

• brać udział w ćwiczeniach gimnastycznych służących wzmocnieniu mięśni dna miednicy      (zajęcia prowadzone są przez doświadczonych rehabilitantów),
  • uczestniczyć w wykładach przeprowadzanych przez lekarzy i innych specjalistów  ds. NTM,
  • korzystać z pomocy merytorycznej konsultantów Stowarzyszenia,
  • brać udział w działaniach mających na celu poprawę jakości życia osób z NTM,
  • korzystać z wiedzy i wsparcia pozostałych członków Stowarzyszenia.

Wiek członków Stowarzyszenia jest bardzo zróżnicowany: począwszy od młodych pań, po przebytym porodzie, poprzez panie w wieku około menopauzalnym, a także osoby starsze.
W Stowarzyszeniu, choć w mniejszości, są także panowie, np. po operacji prostaty.

www.urokonti.pl