W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM


Informacje o bieżących ustaleniach
prosimy śledzić na naszej stronie

Koncert w piątek 19 stycznia 2018 r. o godz. 17.00

Wstęp wolny

Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej w Lublinie 
serdecznie zaprasza na

 koncert  z okazji Dnia Babci i Dziadka 

W programie wystąpią zespoły muzyczne i wokalne:

• dzieci z lubelskich szkół i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

• Zespół wokalny FRENEZJA

• Zespół VINYL

• Zespół GRAMY RAZEM

ulotka.pdf

 

Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP w Lublinie działa od 2007 r. Członkami Klubu są seniorzy, osoby młode, pedagodzy i psycholodzy, studenci lubelskich uczelni, słuchacze LUTW. Opiekunami grup studenckich są:  profesor Małgorzata Szepietowska z Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS oraz mgr Ewa Żminda z UMCS.GŁÓWNYM CELEM  Klubu jest: ŚWIADOMA, DOBROWOLNA  I NIEODPŁATNA „POMOC  płynąca z głębi serca” na rzecz innych, z którymi nie wiążą  się więzi rodzinne.  Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP  podejmuje różne działania na terenie miasta Lublina, pomagając osobom starszym i dzieciom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Działalność  Klubu skierowana jest do społeczności lokalnej, osób chorych i samotnych oraz dzieci specjalnej troski. Naszym wyzwaniem jest rozwijanie współpracy międzypokoleniowej. Głównym zadaniem Klubu jest integracja wolontariuszy, młodych i seniorów, promowanie wolontariatu oraz działalność edukacyjna. W pomoc, jaką niesiemy innym, angażujemy wielopokoleniową grupę wolontariuszy: osoby 55+, studentów, młodzież i uczniów.Członkowie Klubu organizują: akcje pomocy ludziom starszym, biednym, samotnym i chorym. W okresie przedświątecznym akcję DAR CZASU I SERCA dla osób,  które nie mają kontaktu ze światem zewnętrznym, akcję MIKOŁAJ PRZY ŁÓŻKU CHOREGO dla ciężko chorych pensjonariuszy Zakładu Opieki Leczniczej w Lublinie, akcję Mikołajkową dla dzieci z rodzin kryzysowych. Wolontariusze współpracują ze Świetlicami Wsparcia – prowadzą zajęcia plastyczne z dziećmi, pracują na rzecz społeczności lokalnej, organizują imprezy, festyny z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Dnia Seniora, obchodów Dnia Dziecka i Matki, prowadzą też warsztaty plastyczne aktywizujące seniorów w Klubach Seniora. Organizują warsztaty aktywizujące  osoby pozostające bez pracy, niezaradne życiowo. Promują wolontariat wielopokoleniowy wśród seniorów i młodzieży. Klub cieszy się dużym uznaniem w Lublinie i w kraju. Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP  ma swoją siedzibę na ul. Narutowicza 41.

Elżbieta Iwanicka

Słuchaczka LUTW, koordynator Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza, koordynator Lubelskiego Centrum Aktywizacji Seniorów TWWP, członek Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej, Członek AGE PLATFORM Bruksela

 

 

 

 

Dzieci z lubelskich szkół i z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Prof. ZOFII SĘKOWSKIEJ W LUBLINIE. 

Zespół wokalny FRENEZJA powstał rok temu z inicjatywy wolontariuszy WKW pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych DPS przy ul. Kosmonautów w Lublinie. Zespół pod kierownictwem Maćka Dąbrowskiego i przychylności Dyrekcji doskonali swoje umiejętności wokalne na  terenie DPS . Maciek Dąbrowski to utalentowany  pianista, kompozytor, aranżer, muzykoterapeuta oraz Instruktor w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie, działacz na rzecz promocji kultury, animator muzyczny, organizator kilku tysięcy wydarzeń i koncertów w Polsce i za granicą, pomysłodawca i realizator wielu projektów na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Wolontariusz.

Zespół VINYL

Grupa Muzyczna „Vinyl” może się pochwalić wieloletnim stażem na rynkowej arenie muzycznej.Damian – dj. Ludi „Szybki”- mózg zespołu, wokalista, akordeonista, klawiszowiec, basista ,rewelacyjny wodzirej i dj, student Wydziału Artystycznego UMCS, absolwent szkoły muzycznej, akordeonista i akompaniator ZPiT im. Wandy Kaniorowej, laureat licznych konkursów wokalnych i akordeonowych, z pasja oddany temu co robi. Iwona – wokalistka, wodzirej, laureatka konkursów wokalnych, posiadająca bardzo ciepłą barwę głosu i duże doświadczenie wokalne.Grzegorz „Gelo”- wokalista, gitarzysta, klawiszowiec, dj , student wydziału artystycznego UMCS, absolwent szkoły muzycznej, zawsze z uśmiechem na twarzy.Marceli – wokalista, gitarzysta, perkusista, klawiszowiec. Student Wydziału Artystycznego UMCS, perkusista zespołu „Herba Micze”.Kinga – wokalistka, absolwentka prywatnego ogniska muzycznego, na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Zachwyca wykonaniem piosenek włoskich i hiszpańskich.

 

Zespół GRAMY RAZEM to grupa utalentowanych nauczycieli muzyki, wokalistyki prowadzący zajęcia z muzyki w lubelskich szkołach. Menadżerem grupy – Zbigniew Wiertel Zespół muzyczny „Gramy razem” zrodził się z idei wspólnych koncertów nauczycieli i uczniów. Zespół zadebiutował w listopadzie 2017 roku. Wokalistami są uczniowie. W skład zespołu wchodzą:

• Zbigniew Wiertel – piano – nauczyciel muzyki w SP nr 32, doradca metodyczny nauczycieli muzyki i wiedzy o kulturze miasta Lublin

• Marek Fedor  – perkusja – nauczyciel muzyki w SP nr 57

• Janusz Woźniak – instrumenty perkusyjne, fleciki – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP nr 18, doradca metodyczny nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej miasta Lublin

• Maciej Dąbrowski – instrumenty klawiszowe – pianista, kompozytor, aranżer

• Anna Kołodziej – skrzypce – nauczyciel muzyki SP 26, muzyk w Orkiestrze Świętego Mikołaja

• Michał Fedor – gitara basowa – uczeń GM 7

 

Kalendarz wydarzeń
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją