w niedziela 13 maja 2018 r. o godz. 12.30

Robert Brzozowski – kontrabas
Adam Białowiejski – gitara, śpiew
Piotr Grzelak – altówka

Marian Hemar w okresie międzywojennym był kierownikiem literackim kabaretu Qui Pro Quo. Napisał około dwóch tysięcy piosenek, był autorem dowcipów i skeczy, korespondencji prasowych, wielu przebojów kabaretowych. Był także tłumaczem.

Zespół KOKLIKO tworzy czterechech przyjaciół: dwóch rodowitych chełmian – Adam Białowiejski (śpiew, gitary) i Piotr Grzelak (altówka) oraz warszawianin Jacek Sribniak (fortepian, śpiew) oraz Robert Brzozowski, kontrabasista z zespołu Čači Vorba z Lublina.
Impulsem do rozpoczęcia współpracy tych muzyków stały się wspólne zainteresowania i fascynacje polską i zagraniczną piosenką XX wieku. Pasja i radość ze wspólnego muzykowania to cechy charakterystyczne tego zespołu. Ich repertuar obejmuje szerokie spektrum, od polskiej piosenki międzywojennej, poprzez słynne songi takich bardów jak: Jaromir Nohavica, Włodzimierz Wysocki, po bluesa i muzykę popową.

Program koncertu:
To samo niebo – muz. Joe Rixner 1938
Coquelicot – kompozytor nieznany
Może kiedyś innym razem – muz. Władysław Daniłowski 1933
Daruj mi noc – kompozytor nieznany
Wspomnij mnie – muz. Luigi Miagilia 1929
Nikt tylko Ty – muz. Arthur Johnston 1921
Czy Ty wiesz moja mała – muz. Fritz Rotter Walter Jurmann 1931
Upić się warto – muz. Paweł Asłanowicz 1934
Ten wąsik – muz. Leo Daniderff 1917
Nadejdą kiedyś takie dni – muz. Arthur Johnston 1935
Piękny Gigolo – muz. Leonello Casucci 1929
Po co, po co? – muz. Władysław Daniłowski 1933
Rumba Fiesta – muz. Walter G. Samuels 1931
Panna Maria gra na mandolinie – muz. Hans May 1930
Tyle jest miast – muz. Nacio Herb Brown 1926

Zespół KOKLIKO

ADAM BIAŁOWIEJSKI – chełmski muzyk – wokalista, znany z chełmskich formacji m.in. Bieluch Band. Absolwent Poznańskiej Szkoły Piosenkarskiej. Lata 90. spędził w polonijnym mieście Chicago, gdzie również – kontynuując swój zawód – udzielał się śpiewając min. z Krzysztofem Krawczykiem i występując w klubie muzycznym Włodka Wandera „Cardinal Club”.
Między innymi twórca chełmskich Beatlesów pod nazwą Beat Boys. Na co dzień śpiewający standardy jazzowe i tzw. pop rock. W 2013 roku został laureatem konkursu „Przybij piątkę z Paulem McCartneyem”.

PIOTR GRZELAK – muzyk urodzony w Chełmie, zamieszkały w Lublinie. Altowiolista lubelskiej Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego. Twórca kwartetu smyczkowego, uczestnik wielu nagrań płytowych, solista Orkiestry Trybunału Koronnego – to tylko niektóre z inicjatyw tego znanego z szerokiej działalności muzyka. Zainteresowania artystyczne Piotra Grzelaka obejmują różnorodne gatunki muzyczne. Poza naturalnym dla altowiolisty wykonywaniem muzyki klasycznej, artysta nie stroni od uczestniczenia w lżejszych gatunkowo projektach muzycznych, obejmujących muzykę popularną.

JACEK SRIBNIAK – ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie klarnetu prof. Ryszarda Sztajerwalda. Jest artystą, o szerokim spectrum zainteresowań muzycznych – od arcydzieł klasyki do muzyki folkowej z elementami jazzu. W swoim dorobku koncertowym -jako I klarnecista – ma współpracę z orkiestrami: Orkiestrą Koncertową Ludowego Wojska Polskiego, Yogtlandorchester Reichenbach, Filharmonii Lubelskiej w Lublinie oraz zespołami kameralnymi i grupami folkowymi. Jest autorem wielu transkrypcji klarnetowych. Od 22 lat zajmuje się także działalnością pedagogiczną w zakresie gry na klarnecie i kameralistyki. Pracuje jako nauczyciel w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Lublinie.

ROBERT BRZOZOWSKI – współzałożyciel zespołu Čači Vorba. Od 13 lat muzyk Filharmonii Lubelskiej. Współtworzy również (wraz z dawnym akordeonistą Čači Vorba, Bartłomiejem Stańczykiem) Się Gra Trio. Ma na koncie współpracę z wieloma zespołami oraz projektami muzycznymi, m.in. Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej im. Wandy Kaniorowej, Odpustem Zupełnym czy Orkiestrą Św. Mikołaja. Na stałe współpracuje z lubelskim aktorem Teatru NN z Bramy Grodzkiej, Witoldem Dąbrowskim, współtworząc monodram „Tryptyk chasydzki”. Od 2012 r. wraz z Marią Natanson oraz Piotrem Majczyną tworzy również formację Aksak Balkan Trio.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje także z lubelskim kompozytorem muzyki filmowej Rafałem Rozmusem.