w poniedziałek 17 września 2018 r. o godz. 18.00

Bilet w cenie 10 zł

Bo piękno na to jest, by zachwycało…

Justyna Zańko – skrzypce
Artur Figiel – klarnet
Teresa Księska-Falger – fortepian, słowo o muzyce

W programie usłyszymy:

Francis Vincent Tucek – Koncert klarnetowy B-dur cz. I i II
Franz Schubert – Sonata a-moll op. 137 nr 2 na skrzypce i fortepian
Camille Saint-Saëns – Sonata Es – dur op. 167 na klarnet i fortepian
Karol Szymanowski – Pieśn Roksany z op. Król Roger
Andrzej Nikodemowicz – 5 kołysanek na skrzypce i fotepian (1991)
Dmitrij Szostakowicz – 5 utworów na skrzypce , klarnet i fortepian

Na koncercie inaugurującym sezon artystyczny wystąpimy we troje, klasycznie: Justyna – skrzypce, Artur – klarnet i ja – fortepian. Chcemy przedstawić Państwu nasz dorobek ostatnich miesięcy, choć także – a może nawet przed wszystkim – obok muzyki znanej i rozpoznawalnej, zaprezentować muzykę nową i nowe nazwiska, jak Andrzej Nikodemowicz, Vaclaw Tucek, Karol Szymanowski. Od lat wykonujemy muzykę różnych epok, bogatą wyrazowo i stylistycznie, utwory, w których duchowe piękno koresponduje ze świetnym warsztatem kompozytorskim, doskonałość formalna walczy o prym z harmonią i melodyką. Bo muzyka jest swoistą opowieścią, znakiem czasu, a jej twórcy ludźmi, którzy dzieląc się swoim wewnętrznym zasobem doznań, przemyśleń, doświadczeń proponują nam wędrówkę przez świat, zachęcają, by smakować życie, pielęgnować przyjaźnie, cieszyć się naszym tu i teraz.
Tak więc przed nami kolejny muzyczny sezon w Domu Kultury LSM.
Cieszmy się nim, cieszmy się sobą.

Serdecznie zapraszamy,
Teresa Księska-Falger z Przyjaciółmi