w piątek 26 października 2018 r. o godz. 18.00

AGNIESZKA GROCHOWICZ

Ulubione piosenki

Agnieszka Grochowicz powraca do Lublina z programem w formule
„The Best Of” – zestawieniem ulubionych piosenek ze swoich projektów.

Usłyszymy utwory z programów:
#Osiecka #Krajewski #Grochowicz,
INSPIRACJE Lata30,
Taka piosenka, taka ballada – Piosenki Wojciecha Młynarskiego
oraz piosenki autorskie, będące kontynuacją gatunku piosenki literackiej.

Agnieszce Grochowicz towarzyszyć będzie zespół znakomitych muzyków:
Antoni Dębski – gitara basowa, Adam Niedzielin – piano oraz Marek Olma – perkusja.

Agnieszka Grochowicz – wokalistka, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki – m.in Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Jerzym Derflem, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem, Hadrianem Tabęckim. Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków.Współpracowała z krakowskimi Teatrem Loch Camelot, Teatrem Bagatela oraz Piwnicą pod Baranami. Koncertuje na terenie całej Polski. Jej piosenki emitowane były przez Trójkę, Radio Kraków, Radio PIK, Radio Koszalin, Radio Lublin i in. Zaśpiewali je dotychczas także m.in: Mirosław Czyżykiewicz, Artur Andrus oraz Margaret.
Laureatka wielu nagród, w tym Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa.

ZYGMUNT KONIECZNY – kompozytor. Jeden z czołowych twórców krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Kompozytor kultowych piosenek do wierszy m.in. Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, K.K.Baczyńskiego m.in. dla Ewy Demarczyk i Anny Szałapak. Autor muzyki do spektakli  m.in. Andrzeja Wajdy, Konrada Swinarskiego oraz do filmów m.in. Jana Jakuba Kolskiego.
„Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. Agnieszka dodatkowo wyróżnia się tym, że jest autorką wszystkich wykonywanych przez siebie tekstów wysokiej próby literackiej, a także bardzo interesującej muzyki do niektórych ze swoich piosenek.
Gorąco polecam, Zygmunt Konieczny”.

LESZEK WÓJTOWICZ – kompozytor, poeta, gitarzysta. Czołowy bard kultowej Piwnicy pod Baranami.
„Agnieszka Grochowicz. Artystka w ujmujący sposób wszechstronna. Pieśniarka, poetka, autorka muzyki. Intrygująca i wrażliwa. Kreuje swoją obecność na scenie nie pozbywając się autentyczności. Jej śpiew przykuwa uwagę. Opowiada o świecie z gorzkim uśmiechem, nie zapominając o radości, jaką może przynieść życie. Warto Agnieszki posłuchać, warto się zachwycić. Warto”.

ANDRZEJ ZARYCKI – kompozytor słynnych utworów do tekstów m.in. Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej. Główny obok Zygmunta Koniecznego kompozytor pieśni dla Ewy Demarczyk. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Jeden z czołowych twórców krakowskiej Piwnicy pod Baranami.
„Utalentowana muzycznie, wrażliwa, pracowita, precyzyjna, odpowiedzialna, twórcza aktorka…. Radość śpiewania i inteligencja sprawia, że jej interpretacje oprócz jakości warsztatowej i artystycznej mają rzadki, precyzyjnie kontrolowany wdzięk. Są pełne lekkości i przykuwającego uwagę uroku. Z satysfakcją przyjąłem propozycję współpracy z Panią Agnieszką przygotowującą nowe pieśni do kolejnego swojego recitalu. Teksty które otrzymałem do umuzycznienia śpiewają od pierwszego czytania”.

JERZY DERFEL – kompozytor, pianista. Autor muzyki do licznych przebojów Wojciecha Młynarskiego. Jego wieloletni akompaniator i przyjaciel. Autor muzyki teatralnej i filmowej m.in do „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz„ i „Misia” Stanisława Barei, „Drogi” Sylwestra Chęcińskiego oraz „Bez znieczulenia” Andrzeja Wajdy.
„Bardzo! Bardzo! Byłem na recitalu Agnieszki Grochowicz i do dziś jestem zachwycony!”

EWA KORNECKA – kompozytorka zbioru ostatnich piosenek Agnieszki Osieckiej, także utworów do słów Jonasza Kofty oraz piosenek do kultowego już Kabaretu Olgi Lipińskiej. Kierownik artystyczny Teatru Loch Camelot w Krakowie. Wieloletni wykładowca piosenki w PWST Kraków.
„Agnieszka Grochowicz – niezależna, indywidualna, naturalna i bezkompromisowa – to niepowtarzalna jakość sama w sobie śpiewająca, komponująca i pisząca teksty artystka – obdarzona instynktem scenicznym, wspartym solidnym przygotowaniem profesjonalnym. Jej spektakle recitale są starannie zakomponowane, różnorodne i konsekwentne w warstwie literackiej nawiązujące do najlepszych tradycji piosenki – Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów – są przewrotne i inteligentne, w warstwie muzycznej czerpiące z klasyki i jazzu. Śpiewając – wciela się w postacie; widz i słuchacz jest świadkiem fascynujących metamorfoz. Wszystkie te elementy wsparte niebanalną, techniką wokalną i interpretacją z pogranicza piosenki aktorskiej są gwarancją niezwykłego, intrygującego wydarzenia, jakim jest każdy koncert Agnieszki Grochowicz”.

MUZYCY

Adam Niedzielin – pianista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany ze współpracy z zespołami i piosenkarzami takimi jak: Pod Budą, Anna Treter, Formacja Nieżywych Schabuff, Tilt, Mariusz Lubomski, Marek Bałata, Big Band Zygmunta Kukli, Chłopcy z Placu Broni. Pedagog w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Marek Olma – perkusista, wibrafonista, muzyk sesyjny, edukator. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Grał z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Pod Budą, Anną Treter, Grzegorzem Turnauem, Brathankami, Anną Serafińską, Świetlikami, Vadimem Brodskim.

Antoni Dębski – basista, absolwent  Akademii Muzycznej w Krakowie. Znany ze współpracy  z m.in Jarosławem Śmietaną, Janem  „Ptaszynem” Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Zauchą, Grażyną Łobaszewską.