Wernisaż

we wtorek 13 listopada 2018 r. o godz. 18.00

Wystawa fotografii

Podróże małe i duże

Medyczny Klub Turystyczny w Lublinie powstał w 2004 roku. Zrzesza osoby związane zawodowo lub prywatnie ze środowiskiem medycznym Lublina. Na początku swojej działalności zorganizowaliśmy kilka wypraw w góry wysokie, w tym między innymi w roku 2006 w Andy Argentyńskie na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua (6962 m n.p.m.) oraz w roku 2008 w indyjskie Himalaje Lahul na szczyt CB13A (6240 m n.p.m.) śladami pierwszej powojennej i jedynej lubelskiej wyprawy w Himalaje z roku 1973. Ponadto z sukcesem wspinaliśmy się na Ararat (5137 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Turcji, Kazbek (5033 m n.p.m.) w Kaukazie gruzińskim oraz Damavend (5610 m n.p.m.) – najwyższy wulkan Azji i najwyższy szczyt Iranu. Co roku organizujemy także rajdy rowerowe, w tym początkowo na Ukrainę, następnie wieloetapowy rajd wokół Polski i wzdłuż Wisły, a obecnie rajd wzdłuż Dunaju. MKT jest również inicjatorem wycieczek dla pacjentów z chorobami układu oddechowego (wyjazdy autokarowe w nieznane regiony Polski, na Ukrainę, Węgry, Białoruś i do Obwodu Kaliningradzkiego). W 2013 roku byliśmy inicjatorami reaktywacji Klubu Wysokogórskiego Lublin. Fotografie i artykuły członków MKT były prezentowane na licznych wystawach fotograficznych, w tym w Muzeum Lubelskim na Zamku i na XX Festiwalu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju oraz w czasopismach, takich jak Magazyn Turystyki Górskiej „N.P.M” i The Himalayan Journal.

Zdjęcia przedstawione na wystawie pt. „Podróże małe i duże” powstały w latach 2013-2018, kiedy Medyczny Klub Turystyczny rozpoczął realizację projektu „Korona gór Europy”, polegającego na organizacji wypraw na najwyższe szczyty wszystkich państw europejskich. Szczyty te znajdują się często w egzotycznych zakątkach Europy: w Albanii, Macedonii, Czarnogórze, albo w trudno dostępnych regionach, jak podbiegunowe tereny Szwecji i dzikie regiony Pirenejów w Andorze. Wystawę uzupełniają fotografie członków MKT wykonane w najdalszych zakątkach świata: w Japonii, na Wyspach Zielonego Przylądka i Azorach, w Armenii, Gruzji, Kanadzie, Iranie, Kirgistanie, Izraelu i Australii…

Zapraszamy do obejrzenia naszej wystawy.

Autorzy fotografii:
(według liczby zdjęć) Paweł Krawczyk, Adam Krawczyk, Tomasz Kortas, Piotr Paprzyck, Piotr Kozioł, Maciej Strzemski, Mariusz Nowak, Agnieszka Puszka, Agnieszka Scherle-Fajdasz