we wtorek 12 lutego godz. 18:00

Koncert przedwojennych piosenek
Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Andrzeja Własta,

a także powojennych Kabaretu Starszych Panów, Grzegorza Tomczaka

oraz do tekstów Bolesława Leśmiana, Andrzeja Bursy z muzyką Leszka Długosza i innych

ARTUR GOTZ
Piosenka jest dobra na wszystko

Wykonawcy:
ARTUR GOTZ – wokal
DAWID LUDKIEWICZ – instrumenty klawiszowe
MACIEK DOBRZAŃSKI – gitara

Na koncert składają się piosenki przedwojenne Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Andrzeja Własta (Wacuś, Akrobata Mucha, On nie powróci już), a także powojenne Kabaretu Starszych Panów (Rodzina, W czasie deszczu dzieci się nudzą Kapturek 62, Piosenka jest dobra na wszystko), Grzegorza Tomczaka (Tango na głos) oraz do tekstów Bolesława Leśmiana, Andrzeja Bursy z muzyką Leszka Długosza i inne.

Artysta przeprowadzi widzów przez całą skalę emocji: od nieśmiałych zachwytów i czułości do namiętności i zazdrości. Nie zabraknie również dużej dawki dobrego humoru i dowcipu, który dość często będzie pojawiać się podczas tego koncertu.
Z tego magicznego spotkania z piosenką kabaretową nikt nie wyjdzie obojętny.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Jego trzy płyty, „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny” i „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”, prezentowane były z wielkim powodzeniem w całej Polsce, także w Europie, USA i Australii. Artysta zagrał ponad 400 koncertów.

***

Artur Gotz – specjalista od pomysłowych recitali
Gazeta Wyborcza, 20 czerwca 2015

Artur Gotz, charyzmatyczny aktor-wokalista, który potrafi oczarować widzów zarówno lirycznymi wykonaniami szlagierów Marka Grechuty, jak i typowo kabaretowymi piosenkami, wymagającymi niemałych zdolności komicznych.
Kraków, Dworzanin, lato 2008

Piosenki mienią się nastrojami, oscylując między refleksją a przewrotnym żartem. Aktor, obdarzony ekspresyjnym głosem i wyrazistą mimiką, każdą piosenkę zamienia w osobną etiudę. (…) Sceniczna swoboda artysty, jego muzykalność i bezbłędna dykcja sprawiają, że recital ogląda się naprawdę z przyjemnością. Wszystkie elementy muzyczno-aktorskiej układanki pasują więc do siebie jak ulał.
Katowice, Dziennik Zachodni, 2 września 2009

***

ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006 r.), aktualnie mieszka w Warszawie.
Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach.
Po studiach związany z teatrami Warszawy (Współczesny, Kamienica, 6. piętro), Łodzi (Nowy) i Chorzowa (Rozrywki). Aktualnie aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, współpracuje z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego.
Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w sierpniu 2010 odbyła się premiera jego debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W Walentynki 2015 ukazała się jego druga płyta „Mężczyzna prawie idealny” pod patronatem TVP 2 z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Trzeci solowy album artysty „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” ukazał się w Walentynki 2018 r. i został objęty patronatem siedmiu rozgłośni Polskiego Radia..
Artur Gotz zagrał ponad 400 solowych recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournée po USA (m.in. Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, Cincinnati, Portland, San Diego, Seattle), a także podczas trasy po Australii (Sydney, Melbourne, Perth, Adelajda, Newcastle i Hobart na Tasmanii). Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenie Radia RDC w Warszawie, Radia Kraków, Radia Gdańsk, Radia Łódź, Radia PiK w Bydgoszczy, Radia Olsztyn i Radia Rzeszów.
Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi.
Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean’a Connery.
Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013 r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014 r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy. Laureat nagrody „Wokalista Roku 2015” i „Wokalista Roku 2016”.
Zagrał kilkanaście ról filmowych, m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol – człowiek, który został papieżem” (reż. Giacomo Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach, m.in. Na Wspólnej,Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz, M jak miłość, Klan, Pierwsza miłość, Fala zbrodni, Święta wojna.
Artur Gotz jest tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Premiera odbyła się podczas Śląskich Targów Książki w 2016 r.
Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem.
Mieszka i pracuje w Warszawie.

Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl