we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.00

Bilet 20 zł                        BILETÓW BRAK!!!

Niepowtarzalny koncert

tradycyjnych romansów i pieśni cygańskich

Rumba hitana

w wykonaniu

Zespołu SHUKAR GILA

W programie usłyszymy
Kham, Rumba hitana, Pasze jagori, Dark gipsy, Tute sado baro, Żółte liście, Romale, Oj, mamo, mamo, Loli Phabaj, Cygańska letnia noc, Kheliben

Zespół  SHUKAR GILA powstał w 2015 roku, prezentuje klasyczną cygańską muzykę, która odzwierciedla prawdziwe emocje i wielowiekowe tradycje muzyczne. Shukar gila oznacza piękne melodie. W repertuarze znajdują się dynamiczne, energetyczne utwory, jak również sentymentalne i melancholijne romanse. Prezentowana muzyka jest w całości na żywo i odzwierciedla talent oraz wieloletnie doświadczenie sceniczne muzyków. W skład zespołu wchodzą:

Sesil Sendi Krzyżanowska – śpiew, taniec – specjalizująca się w tradycyjnym śpiewie cygańskim, instruktor tańca cygańskiego, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji w Lublinie. Pochodzi z romskiej rodziny artystycznej. Związana z zespołem „Terno”, gdzie w wieku 6 lat stawiała pierwsze kroki artystyczne i „Nova Roma”, w którym już jako nastolatka pobierała lekcje śpiewu i tańca od znakomitych artystów sceny romskiej z Sankt Petersburga — Maszy Wingielewskiej, Rady Szczukin. Koncertowała w Polsce i za granicą. Współpracuje z instytucjami w całej Polsce, propagując kulturę romską poprzez taniec i śpiew. Cyklicznie uczestniczy na posiedzeniach Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, omawiając realizowanie działania na rzecz społeczności romskiej. Współpracuje również ze Związkiem Romów Polskich przy redagowaniu ogólnopolskiego dwumiesięcznika dwujęzycznego „Romano Atmo”.

Jahiar Irani – cajon – absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku edukacji muzycznej, w obecnej chwili doktorant V roku muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kompozytor, wokalista, santurzysta, autor tekstów, aranżer. Artysta wydał dwie debiutanckie płyty. W roku 2000 ukazała się płyta pod tytułem „Teheran” z muzyką folkową, a w 2009 roku płyta „Orient Brothers”. Jahiar współpracował m.in. z Andrzejem Smolikiem, VooVoo, Kayah (płyta „Transoriental Orchestra” – Word Music), Emamem (wirtuozem tabli), Khaledem Fuadem Heidarem (wirtuozem arabskiej lutni – ud), z Teatrem im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatrem Polskiego Radia, Audioteką (kompozytor muzyki do słuchowiska „Alchemik” Paula Coelho oraz do poezji Yunusa Emre). Kompozycje filmowe również nie są mu obce, w 2016 roku stworzył muzykę do polskiego serialu TVP1 „Bodo”. Współpracował m.in. z Filharmonią Słupską, z Film Festiwal Cottbus w Niemczech, Filmowym Festiwalem w Uherskich Hradiszczach w Czechach, z festiwalem filmowym Rozstaje Europy. Film Festiwal Zwierzyniec. Współpracował też z Arturem Orzechem (dziennikarzem radiowym i telewizyjnym) prowadząc w całej Polsce wykłady naukowo-artystyczne, m.in. Palm Jazz Festiwal Gliwice.
Adam Kako Krzyżanowski – gitara klasyczna – jest doświadczonym muzykiem specjalizującym się w klasycznej muzyce cygańskiej. Na scenie spędził 20 lat, grając w zespole „Roma” i „Terno”. Jako muzyk brał udział w wielkiej produkcji słuchowiska „Alchemik” Paulo Coelho. Debiutował także w Teatrze Muzycznym w Lublinie w operetce „Baron cygański” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego.

Jan Jano Moryc – gitara klasyczna – gitarzysta z wielką pasją i zaangażowaniem. To nie odkryty talent, który od wielu lat doskonalił swój warsztat od najlepszych muzyków cygańskiej sceny. Jego interpretacja muzyki jest pełna wrażliwości i zahacza o wieloraką stylistykę muzyczną z całego świata.

Ewa Anna Zając – pseudonim artystyczny Elena Anna Em. Rodowita lublinianka. Wokalistka w świecie muzyki z pogranicza jazzu, z elementami soulu, łagodnego bluesa, piosenek estradowych, poezji śpiewanej. Uczestniczka Scholi, solistka piosenki sakralnej. Od kilku lat także pasjonatka i odtwórczyni piosenki romskiej. Autorka wielu tekstów, a także tomików: w almanachu ,,A Duch wieje, kędy chce”, ,,Ja nie chcę pereł ani róż”, ,,Anioł w liliowej sukience”. W 2010 roku gościła na antenie Radia R, dzieląc się swoją poezją ze słuchaczami. W 2011 roku zadebiutowała w teatrze ,,Patticott” w spektaklu pt. ,,Nawrócona”. Między wierszami poluje na marzenia. Kocha przyrodę czerpiąc z jej żywiołów pozytywne natchnienie. Zaprasza do swego życia dobre anioły, wierząc że każdy nowy dzień to kolejny cud. Uczestniczka warsztatów w Domu Kultury Kolejarza, w Chatce Żaka, w Klubie Dobrej Piosenki. Jej największy cud to córka Monika, która od zawsze ją wspiera i inspiruje do rozwijania się zarówno w świecie artystycznym, jak i prozaicznej codzienności. Kocha ludzi i świat, marzycielka, fantastka. Swoim czytelnikom oraz fanom życzy, aby zawsze obdarowywali się dobrym słowem i aby nie poddawali się zwątpieniu, lecz starali się pięknie żyć, dostrzegać innych i zgłębiać talenty. Nie znosi bufonady i chamstwa oraz rasizmu. Jej życiowe motto to ,,Mieć serce i patrzeć sercem”.